VALİ TOPACA SANAYİCİLERİ UYARDI

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ziyaret edilen Vali Ercan Topaca önemli açıklamalarda bulundu. Vali T...

BÜYÜT

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ziyaret edilen Vali Ercan Topaca önemli açıklamalarda bulundu. Vali Topaca 2012 yılın ilk 5 ayında 2 milyon 800 bin TL ceza kestiklerini belirterek, çevre konusunu ihmal eden sanayiciye ağır yaptırımlar uygulayacaklarını söyledi
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yılda 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle dün Valilik bahçesinde düzenlediği törenle Atatürk büstüne çelenk sundu. Çelenk törenine Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Necmi Kahraman, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya ve çok sayıda görevli katıldı. Törene katılan protokol üyeleri Valilik bahçesinde düzenlenen çelenk sunumundan sonra Vali Ercan Topaca’yı makamında ziyaret ettiler.
‘KOCAELİ ÇEVREYE ÖNEM VERİYOR’
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Topaca, çevrenin önemine değinerek Kocaeli’nin bu konuda çok önemli adımlar attığını söyledi. Vali Topaca, “Kocaeli dediğimizde ilk önce insanın aklına çevre ve insan sağlığı geliyor. Kocaeli’nin ekonomisini dengeleyen sanayidir. Kocaeli bu yönüyle çevreye büyük önem vermelidir. Son zamanlarda çevrele ilgili tartışmalar yaşanmasına rağmen Kocaeli’de gözle görülür gelişmeler yaşanıyor. Bu gün ilimiz gerek alt yapı gerekse üst yapı konusun da büyük gelişmeler yaşanıyor.
‘KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYACAĞIZ’
Bizler her zaman olduğu gibi yeni dönemde de yeni tedbirler almaya önem veriyoruz. Çevre ve sağlığa zarar verecek belirtileri minimize etmeye çalışıyoruz. Bu konuda kim olursa olsun hiç kimseye taviz vermeyeceğiz. Her türlü soruna müdahale edeceğiz ve kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız. Hangi sanayici olursa olsun fark etmez çevreyi ihmal etmesi söz konusu oldu mu gereken yaptırımı uygulayacağız.
‘ŞEHRİ YAŞANIR KILACAĞIZ’
Ciddi anlamda ilimizde sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Bu gün baktığımızda evsel ve endüstriyel atıklar arıtılıyor bu önemli bir gelişmedir. Dilovası’nda yaşanan çevresel sıkıntıların farkındayız. Burada yaşanan sıkıntıları takip ediyoruz. Bu sıkıntılarla mücadele içindeyiz. Bunun da bir ekip işi olduğunu iyi biliyoruz. Ortak bir çalışmayla şehrimizi daha da yaşanılır kılacağız.
2 MİLYON 800 BİN TL CEZA KESİLDİ
2012 yılının ilk 5 ayında 2 milyon 800 bin TL ceza kestik. Önlem alınmadığı müddetçe bu rakamlar daha da artacak. Çevre denetimi ve kontrolünü ihmal etmiyoruz. Ceza kesmek amacımız değil fakat bunun caydırıcılığını düşünerek çevreyi kirleten sanayiciye uyguluyoruz. Çevreyi, suyu ve toprağı kirleten bütün faktörleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Bunun için çeşitli cezalar kesiyoruz” dedi.
VALİ TOPACA KÖMÜRCÜLERİ UYARDI
Dilovası’ndaki Kömürcüler OBS’ye de değinen Vali Topaca buranın yeni yapılan yerine taşınacağının müjdesini de verdi. Kömürcüleri uyaran ve alt yapı eksikliği olanlara kesinlikle izin vermeyeceklerinin altını çizen Vali Topaca, “Çalışmalar yakında bitecek eski kömür depolarına kömür girişine izin vermiyoruz. Yeni gelen kömürler ise alt yapını tamamlamış olan sanayicilere izin veriyoruz diğerlerine izin vermiyoruz” diye konuştu.

05 Haziran 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR