AKP İL KONGRESİ’NE SERVET HARCAYACAK

14 Temmuz’da gerçekleştirilecek il kongresi için AKP servet harcayacak. Duyurulan 300 bin liralık gider, ekstra harcamalarla 400 bin lirayı bulacakAda...

BÜYÜT

14 Temmuz’da gerçekleştirilecek il kongresi için AKP servet harcayacak. Duyurulan 300 bin liralık gider, ekstra harcamalarla 400 bin lirayı bulacak

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP); 14 Temmuz’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapacağı il kongresi için çalışmalarına hız verdi. İl Başkanı Mahmut Civelek ve icra kurulunun oluşturduğu komisyon başkanları tarafından yürütülen çalışmalar toplam 300 bin liraya mal olacak. İlçelerden kalkacak otobüslerin masraflarıyla birlikte AKP’nin kasasından yaklaşık 400 bin lira para çıkacak.
AKP ELİNİ CEBİNE ATTI
AKP kongre için 68x105 ebatlarındaki İsmet Paşa Stadyumu’nun sahasını, çimlerin zarar görmemesi için özel bir malzeme ile kaplayacak. İsmet Paşa Stadı’na ayrıca AKP Genel Merkezi tarafından getirilecek özel sahne ve ses düzeni de kurulacak. Kongre hedefi olarak açıklanan 41 bir kişinin katılımıyla ilgili de ciddi harcamalar yapan ve elini cebine atan AKP kongreye katılan herkese bayrak, su ve şapka dağıtacak.
CAN PİŞMANİYE
Kongre davetiyeleri içinde büyük bir harcamanın altına giren AKP, protokol, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve kentin kanaat önderlerine gönderilecek davetiyelerle birlikte özel kutularda pişmaniye de hediye edecek. Can Pişmaniye’nin yeni üretim metal kutularından 5 bin adet sipariş eden AKP İl Yönetimi stadın gölge olması için 25 santim aralıklarla 50’ye 100 büyüklüğünde özel bayraklar asacak.
GEBZE MİTİNGİNDE DE
SADECE SU DEMİŞLERDİ
AKP İl Kongresi’ne adeta bir miting havasında hazırlanıyor. Her ne kadar kumanya ve benzeri ürünlerin dağıtılmayacağı konuşulsa da akıllara geçtiğimiz sene Gebze’de yapılan Gençlik Festivali ve Seçim Mitingi geliyor. Hatırlanacağı gibi AKP yöneticileri o zaman da sadece su dağıtacaklarını duyurmuştu ancak 70 bin simit, 60 bin ayran, 30 bin kumanya, 70 bin Yuvacık bardak su, 50 bin Çenesuyu ücretsiz olarak dağıtılmıştı.
VATANDAŞ DA TEPKİLİ
Bir önceki sene yapılan seçim mitingi ve il kongresi için yönetimin belirlediği hedefler göz önüne alındığında AKP yaklaşık 400 bin liralık bir harcama yapacak. Asgari ücretin 701,44 TL olduğu ülkemizde AKP’nin sadece Kocaeli il kongresi ile birlikte yaklaşık bin kişiye aylık ödemesi yapılabiliyor. Sadece parti içi bir yarış olan ve mevcut il başkanı Mahmut Civelek’in tek aday olarak gireceği kongre için bu denli bir harcama yapılması vatandaşın da tepkisine sebep oluyor.
CHP 9 BİN, MHP 5 BİN LİRA
HARCAMA YAPMIŞTI
Bilindiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) il kongrelerini 3 Haziran günü tamamlamıştı. CHP Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirdiği kongre için yaklaşık 9 bin TL harcama yaparken MHP’nin kasasından Körfez Amfi Tiyatro’da gerçekleştirdiği kongre için yaklaşık 5 bin TL çıkmıştı.

AKP’nin 400 bin liralık harcama listesinde;

*İlçelerden kalkacak olan yaklaşık 700 otobüs
*Dağıtılması beklenen 40 bin kumanya
*İsmetpaşa Stadyumu Çimleri’nin kaplanması
*41 bin bayrak
*41 bin şapka
*41 bin su
*Özel sahne
*Ses sistemi
*Stadyum süslemesi
*5 bin adet özel pişmaniyeli davetiye

16 Haziran 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR