Sönmez yeniden başkan

        Kocaeli Aydınlar Ocağı’nda geçtiğimiz hafta sonunda kongre heyecanı yaşandı. Mevcut başkan Ruhittin Sönmez tarafından hazırlanan tek liste ile...

 

 

 

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nda geçtiğimiz hafta sonunda kongre heyecanı yaşandı. Mevcut başkan Ruhittin Sönmez tarafından hazırlanan tek liste ile yapılan 16’ncı olağan kongre Otel Asya’da gerçekleşti. Nihat Gürer’in divan başkanı olduğu genel kurula Aydınlar Ocağı üyelerinin yoğun ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

 

AMAÇLARINI ANLATTI

Kongrede konuşan Başkan Ruhittin Sönmez, Aydınlar Ocağı Derneği’nin amaçlarından söz etti. Milli kültür ve şuuru geliştirmek suretiyle Türk milliyetçiliği fikrini yaymak istediklerini dile getiren Sönmez, “Ayrıca milli bünyemizi sarsan fikir buhranı ve mefhumlar anarşisi ile mücadele ederek milli varlığımızı meydana getirin unsurları yaşatıp kuvvetlendirmek arzusundayız” dedi.

 

YÜZDE 100 YERLİ DERNEK

Kocaeli’nin en saygın ve önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olduklarını dile getiren Sönmez, “Kocaeli Aydınlar Ocağı, yurtdışından veya yurt içinden, hiç kimseden ve hiçbir kurumdan yardım ve emir almaz. Yüzde 100 yerli ve milli bir kuruluş olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu. Kongre yapılan oylamanın ardından sona erdi.

 

 

KOCAELİ AYDINLAR OCAĞI YÖNETİM KURULU

Cemal Barış

Mustafa Görgün

İsmail Kaya

Emrah Duruşan

Dr. Mithat Bora Bulut

Nihal Özgirgin

 

Denetleme Kurulu

İdris Türkten

Av. Naci Kara

Orhan Çakar

 

İlim İstişare kurulu

Nihat Gürer

Ahsen Okyar

Dr. Halil İbrahim Kahraman

Ahmet Şimşek

Hamit Akbulut

Musa Ordu

İbrahim Gencer

Ömer Erdal

İsmail Kahraman

Ali Kahraman

Hasan Uzunhasanoğlu

Süleyman Pekin

Mustafa Toka

Av. S. Selami Çakıcı

Erdal Baykara

26 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR