“Akademi Lise” açılıyor

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulacak olan “Akademi Lise” projesinin hedef kitlesi Kocaeli’de, özellikle merkez ilçede okuyan veya ikamet eden l...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulacak olan “Akademi Lise” projesinin hedef kitlesi Kocaeli’de, özellikle merkez ilçede okuyan veya ikamet eden lise öğrencileri olacak. Türkiye’de ilk defa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından salt lise gençliğine hizmet verecek bir proje başlatıldı.

 

ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ

Akademi Lise çalıştaylarının üçüncüsü projenin kapsamında yer alan 16 farklı liseden gelen öğretmenlerle Antikkapı Restaurant’ta yapıldı. Çalıştayda; “Lise gençliğine ulaşmada metot ve iletişim kanalları”, “Liseli gençlerin eğitiminde insan-mekân ilişkisi”, “Üniversiteye yönelik eğitimin uygulanış biçimi”, “Sosyal etkinliklerin konumu ve fonksiyonu” ve “Yayıncılık faaliyetleri” konuları tartışıldı. Çalıştaya kurum bünyesinden Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil, müdürlük eğitim koordinatörü, bilgi evleri yöneticileri ve proje sorumluları katıldı.

 

SOSYAL LİSE GENÇLİĞİ

Sosyal yönleri güçlü olan bir lise gençliği idealiyle ortaya koyulan Akademi Lise projesinde; Türkçe, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve İngilizce derslerinin verilmesinin yanı sıra sosyoloji, felsefe, medeniyet ve sinema atölyesi gibi kulüp faaliyetlerinin yapılması da planlanıyor. Akademi Lise’ye gelecek öğrencilerle belediyemizin diğer imkânları da kullanılarak çok yönlü faaliyetler gerçekleştirilecek ve öğrencilerin hem eğitim yönünden hem de sosyal yönden gelişmeleri sağlanacak. Öğrenciler için özel olarak tasarlanan lise, İzmit’teki lyiselere yakın bir bölgede hayata geçirilecek.

30 Mart 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR