Bahar Deresi’nde hummalı çalışma

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yağmur sularının taşması ile yanı boyunca uzanan yolda sürekli tehlike arzeden Bahar Deresi’ni sorunsuz hale getirmek iç...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yağmur sularının taşması ile yanı boyunca uzanan yolda sürekli tehlike arzeden Bahar Deresi’ni sorunsuz hale getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında 3 bin 300 metre uzunluğuna yol bulvar haline getirilip bin 350 metre uzunluğundaki derenin üzeri kapatılacak.

ÇALIŞMALARIN ÜÇTE BİRİ TAMAMLANDI
Büyükşehir Belediyesi yıllardır yağmur taşkınları sonucunda bölgedeki evleri dahi tahribata uğratan Bahar Deresi’ndeki çalışmalarında büyük aşama kaydetti. Çalışmalar kapsamında 1 kilometrelik yolda asfalt çalışmaları başlatılıp Bahar Deresi’nin 900 metrelik kısmı kapalı hale getirildi. Taş duvarlarının yükseltildiği projede eş zamanlı olarak atık su deplase, yol kazısı çalışmaları gibi imalatları sürüyor.

8 BİN TON ASFALT DÖKÜLECEK
Çakaldere Mevkii Erenler Caddesi üzerinde yapılacak olan proje çerçevesinde 270 bin metreküp yarma kazı yapılacak. Bu caddede 27 bin 750 metreküp pmt alt temel malzemesi kullanılacak. 15 bin ton bitümlü temel yapılacak caddeye proje kapsamında 12 bin 500 ton binder serilecek. Bulvara 8 bin ton da asfalt dökülecek.

YOL GENİŞLİĞİ 30 METRE
3 bin 300 metrelik yol yürütülen çalışmalar sonucunda modern bir bulvar haline gelecek. Bu kapsamda iki gidiş iki geliş olmak üzere duble yol inşa edilecek. Yolun genişliği ise 30 metre olacak. Böylece araç sahipleri sorunsuz bir şekilde ulaşımlarını sağlayacak.

ÜST YAPI 58 SANTİMETRE
15 cm Plent-Miks Alttemel, 20 cm. Plent-Miks Temel, 10 cm. Bitümlü Temel, 8 cm. Binder ve 5 cm. Aşınma tabakası olmak üzere toplam üst yapı kalınlığı 58 santimetre olacak. Dere üzerindeki yolun tamamlanmasıyla Gebze sorunsuz, modern ve güzel bir caddeye daha kavuşmuş olacak.

18 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR