Sağlık&'ta 2 Milyonluk yatırım

Çayırova'ya sağlıkta önemli bir adım atıldı. İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi tarafından yaptırılan Çayırova Toplum Sağlık Merkezi'nin temel atma t...

BÜYÜT

Çayırova'ya sağlıkta önemli bir adım atıldı. İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi tarafından yaptırılan Çayırova Toplum Sağlık Merkezi'nin temel atma töreni dün yapıldı. Şimdi gözler Dilovası'nda ihalesi tamamlanan Dilovası Hastanesi'ne çevrildi.

Çayırova Toplum Sağlık Merkezine kavuşuyor. Kocaeli Valiliği, İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi tarafından kısa sürede hayata geçirilen sağlık merkezinin temeli dün törenle atıldı. Yapımı yaklaşık 2 milyon TL’ye mal olacak olan sağlık merkezinin 180 günlük süreçte bitirilmesi planlanıyor. 1500 metre kara alanı kaplayan sağlık merkezi 500 metre kare alan içinde kurulacak. Çayırova Toplum Sağlık Merkezi, bölge halkının en önemli sağlık sorunlarına yanıt verebilme kapasitesinde olacak. 112 Acil Sağlık hizmeti verecek. Genel Cerrahi, Çocuk, Dahiliye ve Kadın Doğum, Laboratuvar, Rontgen gibi önemli hizmetleri de verebilecek.

ÖNEMLİ BİR ADIM ATILDI
Temel atma töreninde konuşan Kocaeli Valisi Ercan Topaca, “İl genelinde sağlık alanında önemli adımlar atıldı. Hizmetlerimiz sürüyor. Bu hizmetlerden nasibini alan ilçelerimizden Çayırova yeni bir ilçe olduğu için emekleme sürecinde gelişiyor ve büyüyor. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve Çayırova halkımıza Toplum Sağlık merkezinin hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.

‘KONULAN HER TAŞTAN BENİM BİLGİM VAR’
Bölgede ilçelerin ayrılmasının hiçbir zaman ayrımcılık oluşturmadığını belirten AK parti Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar, “Konulan her taşta benim bilgim var ve payımda var. Çayırova ilçemize yapılan bu sağlık merkezi önemli bir hizmet alanı olacaktır. Bölge halkımıza hayırlı olsun” dedi.

HİZMET SAYISI ARTIYOR
Çayırova’ya yapılan hizmetlerin sayısında her geçen gün artış olduğunu hatırlatan ilçe Kaymakamı A. Selim Parlar, “Gerçekten ilçemiz önemli hizmetler alıyor. Toplum sağlık merkezimiz de bunlardan birisidir. Kısa sürede bu sağlık merkezimizin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Sayın Valimiz olmak üzere herkese ilçe Kaymakamlığı olarak teşekkür ediyorum dedi.

SAĞLIK ALANINDA GELİŞME!
İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık ise yaptığı konuşmasında, “Çayırova Toplum sağlık merkezi çok kısa sürede hayata geçirildi. Sayın Valim, İl Özel İdare ve İl Genel meclis Üyelerimizin kararı ile hızlı bir şekilde hayata geçirilen bu hizmet bölgemize hayırlı olsun. Kocaeli’nde sağlık alanında büyük gelişmeler oldu. Çayırova’ya hekim sayılarımız arttırıldı. Bu hizmet Çayırova’ya birinci basamak sağlık hizmeti getirecektir, hayırlı olsun” dedi. Konuşmaların ardından başta Vali Topaca ve Milletvekili Eyüp Ayar olmak üzere tüm protokol mensupları temel atma töreni için tesis yanında butona basarak tesisin temelini attılar. Tören Yenimahalle Halk Oyunları Öğrenci Gurubu’nun gösterileriyle başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte protokol konuşmaları yapıldı, törene bölge halkı büyük ilgi gösterdi.

27 Mayıs 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR