Emekliler Büyükşehir’e yürüdü

Emekli-Sen üyeleri dün Büyükşehir Belediyesi’ne yürüyerek ulaşım ve su ücretlerinde yüzde 50 indirim istediDİSK’e bağlı Emekli-Sen Kocaeli Şubesi üyel...

BÜYÜT

Emekli-Sen üyeleri dün Büyükşehir Belediyesi’ne yürüyerek ulaşım ve su ücretlerinde yüzde 50 indirim istedi

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Kocaeli Şubesi üyeleri dün ulaşım ve su fiyatlarında yüzde 50 indirim istediklerini açıklayarak Büyükşehir Belediyesi’ne yürüdü. Topladıkları 5 bin imzayı yetkililere teslim etmek istediklerini vurgulayan Emekli-Sen Şube Başkanı Osman Nuri Şenol ve sendika üyelerinin önü zabıta ve özel güvenlik ekipleri tarafından kesildi. Emekli Sen üyeleri tüm engellere rağmen KBB Başkan Vekili Hasan Kırlı ile görüşmeyi başardı.

“EMEKLİ İYİCE ZORA DÜŞTÜ”
Belediye İş Hanı önünde toplanarak basın açıklaması düzenleyen Şube Başkanı Osman Nuri Şenol, “Yıllarca harcadığımız emeğin, aktardığımız alın terimizin karşılığını hiçbir zaman vermediler, alamadık. Üstelik son zamanlarda iğneden ipliğe gelen zam ile emekli kesimi iyice zor duruma düştü. Biz bu zammın savaş bütçesi oluşturmak için yapıldığını düşünüyoruz ve karşı çıkıyoruz. Bu nedenle iktidarın insafına bırakılmış maaşlarımızın belirlenmesi yöntemi yerine taraf olacağımız toplu sözleşme hakkını kullandığımız sendikal yasamızı istiyoruz” dedi.

“CEVAP GELMEDİ”
Ulaşıma ve suya yüzde 50 indirim isteği ile topladıkları imzaları Büyükşehir Belediyesi yetkililerine iletmek istediklerini vurgulayan Osman Nuri Şenol, “Karşılanabilir bu talebimizin olumlu olacağı konusundaki inancımızı korumak istiyoruz. Konu ile ilgili 1 ay önce çözüm masasına dilekçe verdik; fakat cevap gelmedi. Bu nedenle bu defa imzalarımızı yetkililere teslim etmek istiyoruz” dedi.

‘ÖZEL GÖRÜŞTÜLER’
Büyükşehir Belediyesi önüne gelene kadar slogan ve alkışlar ile yürüyen Emekli Sen üyeleri Belediye’nin giriş kapısı önünde durduruldu. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Eyüp Deveci’nin kontrolünde olan bir grup zabıta memuru ve özel güvenlik tarafından durdurulan Emekli Sen üyeleri çözüm masasına dilekçe bırakmayı reddetti. Sonunda KBB Başkan Vekili Hasan Kırlı ile görüşmek için 3 kişi kişilik bir komisyon belirlendi. Osman Nuri Şenol başkanlığında oluşturulan komisyonda Seyfettin Tekçe ve Milkinaz Paulke, Kırlı ile basına kapalı bir görüşme yaptılar. Görüşme sonunda topladıkları imzayı Kırlı’ya teslim eden emekliler konuyla ilgilenileceği sözünü alarak Belediye’den ayrıldı.

06 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR