Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Seminer ve Sergi

    Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Temel Eğitim Bölümü tarafından "Görsel ve İşitsel Sanatlarda Pan" temalı seminer düzenlendi. Resim Bölü...

BÜYÜT

 

 

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Temel Eğitim Bölümü tarafından "Görsel ve İşitsel Sanatlarda Pan" temalı seminer düzenlendi. Resim Bölümü ise, KOSEV’in Dünya Sanat Günü dolayısıyla düzenlediği etkinliklere bir sergi ile katıldı.

 

Görsel ve İşitsel Sanatlarda Pan Semineri

Temel Eğitim Bölümü tarafından organize edilen ve Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Didem Öncel'in de katkılarıyla gerşekleşen "Görsel ve İşitsel Sanatlarda Pan" temalı seminer kapsamında yarı keçi yarı insan formundaki Yunan mitolojisine dahil olan tanrılardan Pan ile 19. yüzyılın ünlü Fransız bestecisi Claude Debussy'nin yaşamı ve müzik tarihindeki yerleri irdelendi. Müzik Bölümü öğrencilerinden Tuna Güneş ise, "Pan ve Debussy, Bir Tanrı Kaç Defa Aşık Olabilir ki? Peki Ya Bir Besteci" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

 

Resim Bölümü Öğrencilerinden Sergi

Kocaeli Sanat Derneği Evi (KOSEV)’in Dünya Sanat Günü dolayısıyla düzenlediği etkinliklere, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri  atölye çalışmalarından oluşan bir sergiyle katıldı. Sergide, üç ayrı atölyede çalışan öğrencilerin yağlıboya, karışık teknik, pastel, desen, baskı gibi farklı tekniklerde üretilmiş yapıtlardan oluşan örnekleri yer aldı.

 

16 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR