Arızlı TOKİ Konutları çekilişi yapıldı

TOKİ tarafından Arızlı’da alt gelir gruplarına 4 bin lira peşinat, aylık 179 ile 250 lira arasında değişen taksitlerle satışa sunulan evler için 5 Eyl...

BÜYÜT

TOKİ tarafından Arızlı’da alt gelir gruplarına 4 bin lira peşinat, aylık 179 ile 250 lira arasında değişen taksitlerle satışa sunulan evler için 5 Eylül ile 23 Eylül arasında Kocaeli’nde yaşayanlar tarafından başvurular yapılmıştı.

ÇEKİLİŞ HEYCANLA İZLENDİ
Çekilişe katılım yoğun oldu. Akatılan aileler çekilişi heycanla izledi. Yapılan kura çekimine Vali Ercan Topaca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın annesinin cenaze namazına gittiği için katılamadı. vali adına ise Mustafa Ünlüsoy katıldı. Ünlüsoy'un yanı sıra çekilişe TOKİ Finansman Dairesi Müdürü Ayhan Karaca, TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanı Niyazi Özdemir ve TOKİ birim müdürleri katıldı. Yapılan çekilişe halk yoğun ilgi gösterdi. Polis stadyum içerisinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

EV İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ
Kura çekilişi öncesi TOKİ Finans Dairesi Müdürü Ayhan Karaca açılış konuşması gerçekleştirdi. Karaca yaptığı konuşmada TOKİ Arızlı hakkında ve TOKİ’nin benzer çalışmaları hakkında bilgi verirken Başbakan Erdoğan’ın annesinin vefatından dolayı Başbakan’a konuşmasında baş sağlığı diledi. Yapılan konuşmanın ardından kuraların çekimine başladı. Yapılan çekilişte 2 şehit yakını olan Mustafa Konut ve Hüseyin Culup dairelerine kavuştu. 21 talihli gaziden ilk 5’i arasında ise Mustafa Gümüş, Kemal Yıldız, Cemil Tımaz, Emir Akcan ve Behiç Ertuğrul yer aldı. 26 kişi arasında ilk talihli Cengiz Uygun oldu. Dün sabah 10.00’da başlayan kura çekimi 16.00’a kadar sürdü.

KONUTLARINI GEZDİLER
Yapılan kura çekiminin talihlilerinden Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğünde çalışan, Fatih Mahallesi Tüysüzler Çiftliğinde ikamet eden 40 yaşındaki Bayram Yıldız TOKİ yetkilileri tarafından inşaat alanına götürülerek örnek daire gezdirildi. Bayram Yıldız eşi Kezban Yıldız ve Şehit Öğretmen Erkan Ergin İlköğretim okulunda okuyan çocukları Mertcan ve Samet ile birlikte örnek daireyi gezerek gelecekte yaşayacakları daireyi incelediler. TOKİ yetkilileri aileye daireyi gezerken ödeme konularını anlattılar.

İZMİT’İN EVE İHTİYACI VAR
TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanı Niyazi Özdemir daire gezilirken verdiği açıklamada, “bu binaların tamamlanması için müteahhit firma ile 2012 Ağustos ayına kadar anlaşmıştık. Son olarak firmayla yaptığımız görüşmede teslim tarihini öne alabilme ihtimalini konuştuk. Firma binaların 2012 yılı Haziran ayına kadar tamamlanabileceğini söyledi. Okulların açılmasından önce bu teslim gerçekleşirse aileler de rahat eder. Şimdilik Arızlı’da arsamız yok. Eğer arsa yatırımımız olursa projeyi büyütmek istiyoruz, yetkililerinde bu konuda duyarlı olması gerektiğini ve son olarak İzmit’in eve ihtiyacı olduğunu söyledi” şeklinde konuştu.

08 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR