Şantiye Suyu Kullananlara Müjde

İSU önemli bir karara imza atarak, evi tamamlandığı halde iskanı olmadığı için şantiye suyu üzerinden ücretlendirilen faturalarda yeni bir düzenlemeye...

BÜYÜT

İSU önemli bir karara imza atarak, evi tamamlandığı halde iskanı olmadığı için şantiye suyu üzerinden ücretlendirilen faturalarda yeni bir düzenlemeye gitti.

İSU önemli bir karara imza atarak, evi tamamlandığı halde iskanı olmadığı için şantiye suyu üzerinden ücretlendirilen faturalarda yeni bir düzenlemeye gitti. Alınan karara göre, şantiye-ev aboneliği adı altında yeni bir tanımlama yapan İSU, şantiye aboneliği dolayısıyla vatandaşlardan abonelik aşamasında alınan fazla ücretleri de bundan sonraki su faturalarından düşecek.

Kocaeli genelinde yaşayan bütün vatandaşları kapsayan uygulama çerçevesinde daha önce metreküp başına alınan 7 TL'lik ücret 4 TL'ye düşürüldü. İnşaat abonesi olarak ücretlendirilen konutlar DASK yaptırılmış olmak koşuluyla inşaat mesken adı altında yeniden isimlendirilirken, bu uygulamadan yararlanmak isteyen vatandaşların son su faturası, kimlik fotokopisi ve DASK poliçesi fotokopisiyle birlikte İSU şubelerine başvurması gerekiyor.

İSU aldığı bu önemli kararla şantiye suyu tarifesinden su kullanan binlerce vatandaşı sevindirirken, gözler Sedaş'a çevrildi. Bilindiği gibi Sedaş'ta iskanı olmayan binalar için yüksek tarifeden fatura uygulamasına devam ediyor. Tüketici hakem heyetinde devam eden davaların tamamlanmasının ardından Sedaş'ın da faturaları normale çevirmesi bekleniyor.

25 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR