Alkışlar Amasyalı’ya: Darıca’da okul ve spor salonu yaptırdı

Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Özgül Amasyalı Çok Amaçlı Salon ve Spor Kompleksi’nin açılışı TBMM eski Başkanı ve Zongu...

Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Özgül Amasyalı Çok Amaçlı Salon ve Spor Kompleksi’nin açılışı TBMM eski Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’ın da katıldığı törenle yapıldı. Açılışa Toptan’ın yanı sıra Kocaeli eski Milletvekili İsmail Hakkı Amasyalı, Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

 

“ÖĞRENCİLER İÇİN ÇALIŞTIK”

Törenin açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in ardından konuşan eski milletvekili İsmail Hakkı Amasyalı “Çok amaçlı salon ve spor kompleksi için gece gündüz çalıştık. Eğitim konusundaki hassasiyetimiz büyük. Eğitim camiasına ve öğrencilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

“10 YENİ OKUL YAPILDI”

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise, “Bölgemizdeki okul sayısını artırmaya devam edeceğiz. Yeni derslikler konusunda çalışmalarımız sürüyor. Geleceğimizin iyi bir eğitim alması için çabalıyoruz” diye konuştu. Darıca Kaymakamı Ömer Karaman da, “Yatırımlarım en hayırlısı eğitime yapılan yatırımlardır. Darıca’da bir yılda 10 yeni okul yapılırken bu yıl için 5 tane yeni okulun daha sözünü aldık. Eğitim ve öğretimde geleceğin öğrencilerini yetiştirmek için bu yatırımlara devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

“EĞİTİM DESTEĞİ ÖNEMLİ”

Törende son konuşmayı ise Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan yaptı. Eğitime hayırsever vatandaşların katkısının bilinmesi gerektiğinin altını çizen Toptan, “Gelecek kuşaklarını iyi yetiştirmeliyiz” diye konuştu. Yapılan konuşmaların sonrasında Özgül Amasyalı Çok Amaçlı Salon ve Spor Kompleksi’nin yapılmasında emeği geçenlere plaket takdim edildi. Ardından protokol üyeleri tarafından kompleksin açılışı yapıldı. Törenin sonunda davetliler okulu bir süre gezdiler.

18 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR