3 Yıl oldu, çok şey oldu

AK Parti Dilovası 9. İlçe Danışma toplantısı önceki gün Dilovası'n da gerçekleşti. İlçe Danışma toplantısında Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman 3...

BÜYÜT

AK Parti Dilovası 9. İlçe Danışma toplantısı önceki gün Dilovası'n da gerçekleşti. İlçe Danışma toplantısında Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman 3 yıllık çalışmalarını anlatırken, konuşmaları sık sık alkışlarla kesildi.
Dün akşam düzenlenen AK Parti Dilovası 9. İlçe Danışma toplantısı Yıldırım Düğün Salonunda gerçekleşti. Toplantıya AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyaş Şeker, İl Başkanı Mahmut Civelek ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Çayırova İlçe Başkanı Nazmi Özmen, Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun, Dilovası Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye meclis üyeleri, İlçe yöneticileri, kadın kolları, gençlik kolları, mahalle muhtarları, mahalle başkanları ve köy temsilcilerinin yanısıra çok sayıda partili katıldı. Danışma Toplantısının Divan Başkanlığını İl Başkanı Mahmut Civelek yaparken, başkan yardımcılıklarını Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, Kadın Kolları Başkanı Nükhet Demiray ve Gençlik Kolları Başkanı Suat Şık yaptı.
TÜRKİYE'NİN PARTİSİYİZ
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, "11 yıl önce kurulan ve kendisine güvenen halkı hayal kırıklığına uğratmayan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve partimiz önümüzdeki süreçlerde de yine halkından aldığı güvenle yoluna durmadan devam edecektir. AK Parti iktidarıyla birlikte ülkemizde sağlıktan ulaşıma, alt yapıdan kentsel dönüşüme, eğitimden tarıma birçok alanda çok büyük projelere imza atmıştır. Bu projelerle birlikte Türkiye'nin partisi olduğunuda göstermiştir.
DEVRİM YAPTIK
AK Parti iktidarı döneminde yaşanan değişimleri ve dönüşümleri gözlemlemek için fazla uzaklara gitmeye gerek yoktur. Kocaeli'miz de 11 yılda, Dilovamız da 3 yılda devrim niteliğinde çalışmalara imza atılmıştır. Halkımız artık daha yaşanılabilir kentlerde ve imkanlarda yaşamaktadırlar. 2009 Yılında seçim beyannamemizde verdiğimiz sözler ile bu güne kadar yapılanlar bizim halkımıza verdiğimiz değerin açıkça bir kanıtıdır. Dilovası kurulduğu günden beri alamadığı hizmetleri 3 yılda almış ve almaya devam edecektir. Bizi bu yolculukta yanlız bırakmayan tüm halkımıza teşekkür ediyorum."dedi. Yıldırım'ın ardından Kadın Kolları Başkanı Nükhet Demiray ve Gençlik Kolları Başkanı Suat Şık birer konuşma yaptı. AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker'de bir konuşma yaparak AK Parti hikümetinin önemli çalışmalar içersinde olduğunu belirterek son olarak Dilovalıları yakından ilgilendiren 2B yasası hakkında bilgiler verdi.
YAMAN GURURLUYDU
Konuşmaların ardından 3 yıllık çalışmalarını sinevizyon gösterisiyle tek tek anlatan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, "Halk Efendi Biz Hizmetkarız" sloganıyla yola çıktıklarını söyleyerek, 2009 yılının Mart ayında yapılan yerel seçimlerin ardından aradan geçen 3 yıl içinde yapılan projeleri anlatırken, büyük bir gurur ve heyecan yaşadığını belirtti. Son 3 yılda Dilovası'na büyük yatırımlar yapıldığının altını çizen Başkan Yaman, bu projelerinin bazılarının bittiğini, bazılarını ise devam ettiğini söyledi. Başkan Yaman, "Dilovası halkına seçim beyannamemdeki söz verdiğim projelerimin % 80’sini gerçekleştirerek 5 yılda yapılması gereken çalışmaları 3 yılda ekibimizle birlikte gerçekleştirerek bu sözümü yerine getirmiş oldum."dedi.
HİZMETLER SAYMAKLA BİTMEDİ
Konuşmasına çalışmaları anlatarak devam eden Yaman "3 Yıldır aziz milletimize hizmetkarlık yapmaya çalıştık. Dilovası sanayiyle anılan bir kent. Haketmediği bir imajı vardır. Kanser ovası diye bu bilinçli bir yıpratma politikasıdır. Dilovası'n da çevre sonu vardır. Ama asla Kanser ovası değildir. Dilovası güzel insanlar ovasıdır. 3 Yılda yapılan yatırımlarla artık Dilovası daha yaşanılabilir bir kent haline gelmiştir. Alt yapıda Kocaeli'nin en iyi ilçesi Dilovası'dır. Doğalgaz'da çalışmaları hızlandı. 2/B'den sonra da Dilovası'nın hemen hemen her yerinde doğalgaz kullanımı sağlanacaktır. Üst yapıda da çok büyük işler yaptık. 56 Bin metrekare parke döşedik. İstinad duvarlarımızla birlikte sokaklarımız ve yollarımız meydana çıktı. Semt konaklarımız yapılıyor. Çocuklarımız için yeni parklarımızı yaptık. Eynerce Deresi ıslah edildi. Dilderesi ıslah yakın bir zamanda edilecek. İbadethanelerimize gerekli desteği veriyoruz. Ulaşım konusunda çalışmalarımız oldu. Dilovalılar artık Kocaeli'ye, Farabi Devet Hastanesine ve Umuttepe'ye tek vasıtayla gidebiliyor. Batı Kavşağımız bitti. Doğu kavşağımızla ilgili çalışmalarımızda sürüyor. Dilovası'nın en büyük sorunu olan eğitim konusunda çok büyük işlere imza attık. Göreve geldikten sonra bir metre kare yer ayrılmayan eğitime 180 bin dönümlük alan ayırdık. Dilovası'nın kuruluşundan bu yana 11 okulu vardı. 3 yılda 11 okul çalışmamız daha oldu. Bazıları bitti. Bazıları sürüyor bazılarının da ihalesi yapıldı. 40 yılda 11 okul yapılmıştı. Biz 3 yılda yaptık. Bilgi evlerimizi yaptık, kütüphanelerimizi kurduk. Çocuklarımıza kitaplarımızı dağıttık. Eğitimde çıtamız her geçen gün yükselmektedir. İŞKUR'la çalışmalarımız sürüyor. Göreve geldiğimizde yaptırdığımız ankette Dilovası'nın en büyük sorunu olarak görülen hastane projesi için düğmeye bastık ve Dilovası Hastanesi için 50 dönüm yer ayırarak temeli atıldı. Şuan hızlı bir şekilde yükseliyor. 50 yataklı hastanemiz bu yıl sonuna kadar bitmiş olacaktır. Sosyal ve kültürel çalışmalarımız sürmektedir. Spor alanında da yatırımlarımız sürüyor. Dilovası'nın en centilmen takımına sahibiz. Dilovası Spor Kulübünde çocuklarımız yetişiyor. Dilovası'na iki büyük kapalı spor salonumuzu yapıyoruz. Kocaeli'de spor alanında en geri kalmış ilçeydik. İnşallah iki kapalı spor salonumuzla bunun önüne geçeceğiz. İlçede önde gelen STK'lar, muhtarlar ve kanaat önderleriyle bir araya geliyoruz. Hükümet konağımızı yapıyoruz. Tavşancıl Sahil projemiz hızlı bir şekilde sürüyor. İki yeni büyük parkımızın projesi hazır yakında buna da başlayacağız. Son olarak Dilovası'nın en büyük projelerinden biri olan Kültür Merkezi ve Kent Meydanı Projemiz ihalesini geçtiğimiz gün yaptık. Yakında temelinin atacağız. TOKİ'yle ilgili olarakta çalışmamız bitti sayılır. Bu yıl konut projesine de başlamış olacağız. Hükümetimizin yaptığı ve Dilovası'na prestij kazandıracak olan Körfez Geçiş Köprüsününde çalışmaları sürüyor. Kısacası durmak yok yola devam diyoruz."dedi.
3 YIL OLDU, ÇOK GÜZEL OLDU
Yaman konuşmasının son bölümünde yeni sloganı "3 Yıl oldu, çok şey oldu" diyerek devam etti. Yaman "Dilovası'nın ve Türkiye'nin 10 yıl öncesini hatırlayın. Neler yaşıyor nelerle uğraşıyorduk. Şimdi ülkemizin ve ilçemizin geldiği nokta ortadadır. Dilovamıza yapılan en büyük yatırım ilçe olmasıdır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca Dilovası son 3 yılda yaklaşık 200 trilyonluk yatırım aldı. Tarihinde böyle bir yatırım almamış olan ilçemiz son 3 yılda adeta çağ atladı. Biz Dilovası'n daki sıkıntıları bilerek bu cefakar yolculuğa çıktık. Şimdi çocuklarımız ve halkımız daha mutlu, onlar mutlu oldukça bizlerde daha mutlu oluyoruz. Bu hizmetleri AK Parti ailesi ile birlikte yaptık. 3 yıl oldu, Dilovası'n da çok güzel şeyler oldu. Bana bu uzun soluklu hizmet çalışmamda destek olan İlçe Başkanımız İlhan Yıldırım ve ekibine, İl Başkanı Mahmut Civelek ve ekibine, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu ve ekibine, teşkilatlarımıza ve her zaman yanımızda olan AK Parti Kocaeli Milletvekillerimize, hükümetimize teşekkür ediyorum" dedi. Yaman'ın konuşmaları sık sık partililerin alkışlarıyla kesildi.
CİVELEK DİLOVASI EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ
Danışma Meclisi toplantısında son olarak AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek oldu. Civelek yaptığı konuşmada, “Partimiz içerisinde bu güne kadar birlik ve beraberlik içerisinde, başarılı bir çalışma gerçekleştirilerek çıtamızı hep yükseklere taşıdık. Bu çalışmalarında büyük çaba gösteren, başta Dilovası Belediye Başkanımız Cemil Yaman'a, Dilovası İlçe Teşkilatına, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza ve teşkilatlarımıza teşekkür ederim. Halkımız bunları görüyor ve bizlere güvenmeye devam ediyor. Dilovası halkı AK Parti'ye en büyük desteği sunan ilçemiz olmuştur. Bundan sonrada öyle olacaktır.” dedi.

07 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR