“Tüm Gürünlülere ulaşmak istiyoruz”

Sivas Gürünlüler Derneği yönetimi dün Körfez Sanayi Sitesi’ndeki Gürünlüler Çay Evi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi ve tüm hemşerilerine ula...

BÜYÜT

Sivas Gürünlüler Derneği yönetimi dün Körfez Sanayi Sitesi’ndeki Gürünlüler Çay Evi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi ve tüm hemşerilerine ulaşmak istediklerini dile getirdi.

İlimizde 2005 yılından beri faaliyet gösteren Sivas Gürünlüler Derneği’nin yeni yönetim kurulu dün Körfez Sanayi Sitesi’nde bulunan Gürünlüler Çay Evi’nde gerçekleşen kahvaltıda buluştu. Yaklaşık 3 hafta önce yapılan olağan kongreda görevi Kaya Moroğlu’ndan devralan dernek başkanı Ahmet Akyıldız ile yönetim kurulu üyeleri Mehmet Sancılı, Hayri Karakodak, Ahmet Keçiyokuşu, İbrahim Ayçiçek, Yalçın Sevim ve Halil Küçük birlikte kahvaltı yaptı. Akyıldız, “Kocaeli’de yaşayıp da derneğimize üye olamayan Gürünlü kalmayacak” dedi.

BAKANA ZİYARET
Yakın zamanda yönetim değişikliği yaşadıklarını aktaran Akyıldız, bir araya gelmelerinin iki önemli nedeni olduğunu belirtti. Öncelikle yeni yönetimi tanıtmak istediklerinin altını çizen Akyıldız, “Yeni bakanlıkların oluşturulmasıyla hemşerimiz İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı oldu. Kendisini ziyaret etmek için hep birlikte uygun bir tarih belirleyeceğiz” diye konuştu. Derneklerin en önemli amaçlarının kültürleri korumak olduğunu ifade eden Akyıldız, derneğe üye olmayan hiçbir Gürünlünün kalmayacağını söyledi.

11 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR