Vodafone’dan büyük yatırım

        Dijital Dönüşüm Hareketi isimli stratejik yatırım programını başlatan Vodafone Türkiye, 3G’nin 5. yıldönümünde “Dijital Türkiye için Şebeke Ya...

BÜYÜT

 

 

 

 

Dijital Dönüşüm Hareketi isimli stratejik yatırım programını başlatan Vodafone Türkiye, 3G’nin 5. yıldönümünde “Dijital Türkiye için Şebeke Yatırımları”nı aralıksız sürdürüyor. Üçüncü nesil mobil iletişimin faaliyete geçtiği 2009/2010 mali yılından bu yana 3G lisans bedeli dahil olmak üzere yaklaşık 5 milyar TL’lik yatırım yapan şirket 3G’yi Türkiye’nin dört bir yanına taşıdı. Tüm il ve ilçe merkezlerini 3G teknolojisi ile kapsayarak abonelerine 43.2 Mbps’ye varan son hızda 3G deneyimi sunan Vodafone Türkiye, şimdi aynı başarıyı Vodafone Grubu’nun global gücünü de Türkiye’ye taşıyarak 4G’de de sürdürmeyi hedefliyor.

 

DATA KULLANIMI ARTTI

3G’nin devreye girmesiyle beraber Vodafone Türkiye aboneleriarasında mobil internet kullanımı da büyük oranda artış gösterdi. Son beş yılda data kullanımı 21 katına çıkarak 2013/14 mali yılında 33 bin Tbyte* (33 milyon GigaByte) olarak gerçekleşti. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 2014 1.çeyrek verilerine göre mobil internet kullanım miktarının 52.359 TByte olarak gerçekleştiği göz önüne alındığında Vodafone abonelerindeki 3G kullanımının önemli bir paya sahip olduğu ortaya çıkıyor.

 

Abone sayısı arttı

Vodafone Türkiye 3G abone sayısı; 3G’nin başladığı 2009/10 mali yılsonu ile kıyaslandığında 2013/14 sonunda 4 katından fazlasına ulaşmış oldu. Temmuz 2010’da lanse ettiği Vodafone 840 ile Türkiye pazarını operatör markalı akıllı telefon kavramıyla tanıştıran ve teknolojiyi kolay ve anlaşılır kılarak öncü olan Vodafone Türkiye, Haziran 2014 sonu itibariyle abone bazındaki akıllı cihaz sahipliği oranını yüzde 36’lık seviyeye ulaştırdı. Böylelikle her 3 kişiden 1’i akıllı telefon sahibi oldu.

 

30 Temmuz 2014 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR