DOSB Başkanı Türker: Belediyeler OSB&'leri denetleyemez!

Geçtiğimiz hafta Ankara Ostim'de meydana gelen ve 20 kişinin hayatına mal olan patlama üzerine kulislerde OSB'lerin belediye denetimine gireceği iddia...

BÜYÜT

Geçtiğimiz hafta Ankara Ostim'de meydana gelen ve 20 kişinin hayatına mal olan patlama üzerine kulislerde OSB'lerin belediye denetimine gireceği iddiaları konuşuluyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mustafa Türker, belediyelerin denetimi altına girmelerinin yanlış olduğunu vurguladı. Ankara Ostim Organize Sanayi bölgesinde geçtiğimiz hafta meydana gelen ve 20 işçinin hayatına mal olan patlama gözleri Gebze bölgesinde ki OSB’lere çevirdi. 13 OSB’nin bulunduğu bölgemizde ki OSB’lerin yeterince denetlenip denetlenmediği tartışılırken, Ankara büyükşehir belediye Başkanı Melih Gökçek’in OSB denetimlerinin belediyelere verilmesi yönünde ki çağrısı OSB’lerin tepkisini çekti.

GÖZLER OSB’LERDE
Kulislerde hükümetin OSB’lerele ilgili denetim yetkisini belediyelere verecek düzenleme yapacağı iddiaları konuşulurken, akıllara daha önce bölgemizde ki OSB’lerde meydana yangın ve patlamalar geldi. Hatırlanacağı üzere daha önce bölgemizde bazı boya fabrikalarında yangın çıkmış ve korkutucu vakalara meydana gelmişti. Son Tever Sunta yangınının da üç günde söndürülmüş olması OSB’lerde olası bir afet halinde OSB’lerin bunlara hazır olup olmadığı sorusunu akıllara getirdi.

DOSB BAŞKANI KARŞI
Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan DOSB Başkanı Mustafa Türker, OSB denetimlerinin belediyelere verilmesine sert tepki göstererek bunun son derece yanlış olduğunu söyledi. OSB’lerin belediyelerden daha çok denetim yaptığını söyleyen Türker, Ostim’in OSB olmadığını ve sanayi sitesi olduğunu belirterek OSB’lerde çok büyük firmaların bulunduğunu söyledi. Bu şirketlerin sürekli denetim altında olduğunu dile getiren Türker, Kocaeli’de ki OSB’lerin çok iyi durumda olduğunu, belediyelerin imar palanlarını yapamazken OSB’lerin yatırımları yaptığını bu yüzden belediyelerin denetimi altına girmelerinin yanlış olduğunu vurguladı.

08 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR