CHP&'li kadınlar tören düzenledi ne olduğunu kimse anlamadı

CHP İl Kadın Kolları dün partiye 100 kişilik bir katılım töreni olacağını duyurdu. İl binasında yapılan törende yarısı partili 60 bayan vardı. İl başk...

BÜYÜT

CHP İl Kadın Kolları dün partiye 100 kişilik bir katılım töreni olacağını duyurdu. İl binasında yapılan törende yarısı partili 60 bayan vardı. İl başkanlığında üye katılım töreni yapılamayacağını bilmeyen partililer temsili 3 bayana rozet taktıktan sonra töreni bitirdi. Kimse ne olduğunu anlamadı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde sorunlar bitmek bilmiyor. 50 kişi biraraya geldiğinde büyük bir keşmekeşin yaşandığı partide dün düzenlenen üye katılım töreninde de sorunlar bitmek bilmedi. Saat 11.00’da yapılacak tören 11.20’de başladı. Partiye gelen gazeteciler üye katılımlarının bu zamana kadar sadece ilçelerde yapıldığını, neden bugün ilde böyle bir tören organize edildiğini sordu.

100 KİŞİ YOK
100 kişilik üye katılımı olarak duyurulan programı açıklayan partililer “Partiye katılmaya karar veren bayan arkadaşlarımız Yalçın Kuşkan’a ve il yönetimine teşekkür etmek istediler. Şuanda burada 100 arkadaşımız yok. Bayan arkadaşlarımız peyderpey yeni mobil katılım aracımızda kayıt olacaklar. Sembolik olarak birkaç arkadaşımıza rozet takacağız” ifadeleriyle durumu toparlamaya çalıştı.

YARISI ESKİ PARTİLİ
Yaklaşık yarım saatlik gecikmeyle başlayan programda salonun yarısı eski parti üyesi olan bayan konuklara ilk olarak Semra Başlak kısa bir konuşmayla seslendi. Günün organizasyonunda büyük pay sahibi olan Başlak “Bizler aslında çok güçlüyüz. Fakat örgütsüzüz. Şuanda burada birçok dernek bize destek veriyor. Bu vesileyle Yalçın Kuşkan ve yönetimini kutluyorum. Asıl kayıtlarımız merkez ilçede olacaktır” dedi.

KORKU İMPARATORLUĞU
Başlak konuşmasının ardından il başkanı Yalçın Kuşkan’a çiçek hediye etti. Daha sonra söz alan Yalçın Kuşkan “Son zamanlarda iktidar tarafından yaratılan korku imparatorluğunda yaşıyor gibiyiz. CHP herzamanki vakur duruşuyla Haziran ayında yapılacak seçimlere hazırlanıyor. Genel başkanımızın bayanlara verdiği önemi bizde ilimizde görüyor ve uyguluyoruz.

DAHA ÇOK BAYAN GÖRMEK İSTİYORUZ
TBMM çatısı altında daha fazla bayan arkadaşımızı görmek sadece genel başkanımız ve gene merkezimizind eğil bizim de temennimizdir. Seçimlerde net bir artış ve net bir başarı elde edeceğimize olan inancım büyük. Bunun için çalışıyoruz” dedi. Kuşkan’ın konuşmasından partiye yeni katılan kimi üyelere temsili rozet taklımak istendi. Ancak büyük bir kargaşaya sebep olan rozet takma töreni tam bir fiyaskoya dönüştü.

YA 100 KİŞİ OLSAYDI?
50 kadar bayan üyenin katıldığı programda il yöneticileri bir türlü yeni üyelerle biraraya gelemedi. Kadın kolları üyelerinin bir anda fotoğraf çekilme isteği büyük bir kargaşaya sebep oldu. Temsili olarak 3 yeni üyeye rozet takmayı başaran il yöneticileri daha sonra toplantı salonundan ayrıldı. Partideki karışılık yaklaşık yarım saat sonra sona erdi. Programa katılanlar il binasından ayrılırken birbirlerine “Ya gerçekten 100 üye katılsaydı ve hepsi partide olsaydı. Ne yapardık kimbilir” sorularını yöneltti.

18 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR