Bir plaka iki servis aracında..

Okulların son gününde Kocaeli Servis Araçları Odası hayret verici bir olayı ortaya çıkardı. İnsanların çocuklarını emanet ettiği servis aracı başka b...

Okulların son gününde Kocaeli Servis Araçları Odası hayret verici bir olayı ortaya çıkardı. İnsanların çocuklarını emanet ettiği servis aracı başka bir araca ait plakayı bastırarak trafiğe çıktı.

 

ice11-077.jpg

 

Kocaeli Servis Araçları Odası Korsanla Mücadele Ekibine gelen bir ihbar değerlendirildi ve bir plakanın iki farklı araçta olduğu tespit edildi. Servis taşımacılığı yapabilmesi için gerekli “P” plakası bulunmayan bir servis aracı, başka bir araca ait 41 P 0390 nolu plakayı bastırarak trafiğe çıktı. Olayın fark edilmesiyle de bu araç sürücüsü hakkında tutanak tutuldu.

 

“YAPILAN RESMEN HIRSIZLIK”

Olayla ilgili açıklama yapan Kocaeli Servis Araçları Odası Başkanı Ahmet Taşçı, “Bu tür sahte plakayla servisçilik yapan pek çok kişi var. Yasal olarak araç boşken yakalandığında bir tutanak tutuluyor ve araç 1 günden az bağlı kalıyor. Sonra salıveriliyor. İçerisinde yolcu varken yakalanan sahte plakalı servis araçları ise 60 gün süreyle trafikten men ediliyor. Ayrıca 2 bin 400 TL ceza kesiliyor. Oysaki yapılan resmen hırsızlıktır” dedi.

 

“İHBAR HATTIMIZA BİLDİRİN”

Sözlerini sürdüren Ahmet Taşçı, “Yasal açıklardan faydalanan sözüm ona servis şoförleri bu duruma güvenerek böyle bir olaya cesaret edebiliyorlar. Oysaki çocuklarımızı emanet ettiğimiz servis araçlarında “P” plaka uygulanmakta ve bu plakayı alabilmenin ağır yükümlülükleri bulunmakta. Biz oda olarak korsan servislerle olan mücadelemizi devam ettireceğiz. Vatandaştan da bu tür şüpheli araçları 2632 323 91 28 numaralı ihbar hattımıza bildirmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bülent EKİNCİ

17 Haziran 2016 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR