Müzede &'Geri Zekalı&' kavgası

Müzedeki Kocaeli Üniversitesi öğrencilere 'Hocalarınız Geri Zekalı' diyen arkeoloğa 3.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.Kocaeli Üniversi...

BÜYÜT

Müzedeki Kocaeli Üniversitesi öğrencilere 'Hocalarınız Geri Zekalı' diyen arkeoloğa 3.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Kocaeli Üniversitesi'nde arkeoloji bölümünde öğrenim gören 20 öğrenci kazı ve araştırma teknikleri derslerinin uygulaması için 27 Ekim 2010 tarihinde hocaları Prof. Dr. Ayşe Çalık Ross, Yrd. Doç. Dr. Şengül Aydıngül ve Ayşin Tüfekçioğlu ile birlikte İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne geldi. Müzedeki araştırmaları sırasında bir ara öğrencilerin yanına gelen Arkeoloji Müzesi'nde görevli arkeolog Dr. Şehrazat Karagöz, Size çok acıyorum, hiçbir şey öğrenemiyorsunuz. Ama bu sizin suçunuz değil, Kocaeli Üniversitesi'nin suçudur. Üniversiteniz size böyle eğitim veriyor. Bölüm başkanınız Tuğba Hanım hariç bütün hocalarınız geri zekalı dedi.

3.5 YIL HAPİS CEZASI
Öğrenciler de bu sözleri birlikte geldikleri hocalarına iletti. Duydukları karşısında şok yaşayan arkeologlar savcılığa suç duyurusunda bulundu. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Şehrazat Karagöz, kimseye hakaret etmediğini, kendisine komplo kurulduğunu söyledi ve uzlaşmayı da kabul etmedi. Ancak hakaret içeren bu sözleri duyduğunu belirten 20 öğrenci olaya şahit olduklarını yazılı olarak beyan etti. Şehrazat Karagöz hakkında 1 yıl 3 aydan 3.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

04 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR