Kartepe Belediyesi müdürlerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

İlk toplantısını yapan kurul üyelerine hitap eden Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Zafer Arat, “Önceliğimiz iş güvenliği, iş sağlığı ve güvenliği...

BÜYÜT

İlk toplantısını yapan kurul üyelerine hitap eden Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Zafer Arat, “Önceliğimiz iş güvenliği, iş sağlığı ve güvenliğine uymayanlar hakkında yasal sorumluluklar yerine getirilecektir. Bu nedenle herkes iş sağlığı ve güvenliğinin gereklerini harfiyen yerine getirsin” dedi.

 

Ülkemizde yaşanan ölümlü iş kazaları sonrası iş sağlığı ve güvenliğinin öneminin daha da artması ile Kartepe Belediyesi, bu yöndeki çalışmalarına hız verdi. Yasalarında zorunlu hale getirdiği İş Sağlığı ve Güvenliği’ni sağlayacak, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu’nu (İSG) Başkan Yardımcısı Mehmet Filiz başkanlığında kuran Kartepe Belediyesi nezaretinde İSG Kurulu İş Güvenliği Uzmanı Gizem Duygu Coşan yönetiminde 16 kişiden oluşturuldu. 2016 yılı hedefiyle İş Sağlığı ve Güvenliği’nin sorumluluklarını tam anlamıyla yerine getirmek üzere ilk toplantısını yapan kurula Başkan Yardımcısı Zafer Arat, Başkan Üzülmez’in bu konudaki hassasiyetini aktardı.

 

Önceliğimiz insan sağlığıdır

Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Zafer Arat, 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” gereğince üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmek adına çalışmaların başlatıldığını belirtti. Kartepe Belediyesi’nde İş Sağlığı ve Güvenliği’nin tam anlamıyla uygulanması konusunda hassas olduklarını belirten Başkan Yardımcısı Arat, “İş sağlığı ve güvenliği kültürünü bir yaşam biçimi haline getirmek, çalışanları bilgilendirmek ve farkındalıkları artırmak adına çalışanların temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinde öğrendiklerini iş hayatında da uygulaması önemli. İş hayatında kimsenin kılına dahi zarar gelmemesi için bu tedbirleri belediye olarak almaya devam edeceğiz. Buna tüm çalışanlarımızın uymasını sağlayacağız. Uymayanlar hakkında yasal işlem yaparak, ikazları değerlendirmeyenlere ise yasalara uygun yaptırımları işleteceğiz” dedi.

 

Kartepe Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen İSG Kurulu toplantısında İş Güvenliği Uzmanı Gizem Duygu Coşan da, İş Güvenliği uzmanları, iş yeri hekimi ve farklı birimlerde çalışanların katılımıyla risk değerlendirme ekibi kurarak çalışmalarının 2016 yılına kadar tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti. Personel eğitimleri ile konunun daha iyi anlaşılmasının sağlanacağı Kartepe Belediyesi’nde çalışanların sağlık ve güvenliklerini korumak adına tüm tedbirlerin tamamlanması kararlaştırıldı.

09 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR