İSU OKULLARDA SU BİLİNCİ PROGRAMINA DEVAM EDİYOR

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, suyun önemi ve tasarruflu kullanılması bilinci oluşturmak için İzmit’teki çeşitli ilköğretim...

BÜYÜT

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, suyun önemi ve tasarruflu kullanılması bilinci oluşturmak için İzmit’teki çeşitli ilköğretim okullarında eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlediği programlarına devam ediyor. Zübeyde Hanım İOÖ’ de yapılan programa İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli de katıldı.

Yaptığı altyapı yatırımları ile çevreyi kirlilikten kurtaran ve İzmit Körfezi’ndeki balık ve canlı yaşamını eski günlerine kavuşturan İSU Genel Müdürlüğü, sosyal sorumluluk projeleri ile suyun ve çevrenin korunması için İzmit’teki 15 okulda eğitim gören 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerine çeşitli etkinlikler düzenliyor. Kurumun İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı organizasyonu ile düzenlenen etkinliklerin son halkası Zübeyde Hanım İOÖ yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’ nin de katıldığı programda İSU İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Fitoz tarafından kurum tarafından Kocaeli’nin sağlıklı içmesuyu ihtiyacının karşılanması ve arıtma tesisleri ile çevrenin korunması için yapılan faaliyetlerin sunumu yapıldı. Ardından, öğrencilerin eğlenerek öğrenmelerini sağlamak için Tiyatro Sporu Oyun İstasyonu Grubu tarafından “Su ve Çocuk “adlı doğaçlama tiyatro gösterisi sunuldu. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği ve yer yer doğaçlamalara da katıldığı gösterilerde, suyun önemi ve korunması ile tasarruflu kullanılması için eğlendirici etkinlikler yapıldı. Ayrıca, İSU tarafından kurulan Temiz Su Kulübü ile yapılan çalışmaları hakkında öğrencilere bilgi verildi.

Okul Müdiresi Habibe Erkek’inde yer aldığı programda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, öğrencilere suyun insan hayatı için önemi ile bilinçli olarak kullanmaları tavsiyelerinde bulundu. Bu tür etkinliklerin önemine de vurgu yapan İspirli, bu tür alışkanlıkların bu yaşlarda öğrenilmesinin daha sağlıklı olduğunu dile getirdi. İl Milli Eğitim Müdürü İspirli, daha sonra düzenlenen etkinliklerin sonunda İSU Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve içinde Temiz Su Kulübü ürünleri olan kalem, defter, kalemtraş, cetvel ile Su Macerası hikayesi bulunan çantaları Daire Başkanı Hasan Fitoz ile birlikte öğrencilere hediye etti.

31 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR