Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 10 ile sağanak yağış uyarısında bulunduMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Kocaeli, Sakarya, Muğla, Antalya ve doğusu, Adana, Osm...

BÜYÜT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 10 ile sağanak yağış uyarısında bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kocaeli, Sakarya, Muğla, Antalya ve doğusu, Adana, Osmaniye ve Hatay kıyı kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu ile Amasya, Tokat ve Çorum için kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Öyle ki Meteoroloji su baskınları ve fırtınaya bağlı olarak ağaçların, elektrik direklerinin devrilmesine karşı tedbirli olunmasını istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin büyük bir bölümünde yağmur ve sağanak şeklinde yağışlar görüleceği belirtilerek şu ifadeleri kullandı:

"SEL VE SU BASKINLARINA KARŞI DİKKATLİ OLUN"
"Sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya ve Muğla, öğle saatlerinden itibaren Antalya il merkezi ve doğu ilçelerinde, akşam saatlerinde Adana, Osmaniye ve Hatay'ın kıyı kesimleri ile Çorum, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Amasya ve Tokat çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden, yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direklerin devrilmesi, deniz ve kara ulaşımında aksamalar gibi olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir"

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ İÇİN TIKLAYINIZ
Bu açıklamanın ardından adı geçen illerin idarelerine de durum bildirilerek yetkililerin gerekli tedbirleri alması sağlandı. Bölgesel idareciler her duruma karşı hazırlıklı olacak.

Ülkenin büyük bölümünde yağmur ve sağanak şeklinde yağışlar görülecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli rüzgar nedeniyle ulaşımda aksamaların meydana gelebileceğini belirterek, soba ve doğal gaz zehirlenmelerine karşı uyardı.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu ile zamanla bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ilk saatlerde yerel olmak üzere Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın sabah saatlerinde bölgenin güneyinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden, gece saatlerinden itibaren bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı çok bulutlu, güney ve iç kesimleri ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden, gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s), sabah Güney Ege Kıyıları'nda kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Antalya il merkezi ve doğu ilçelerinde, akşam saatlerinden itibaren Adana, Osmaniye ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli(40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

İÇ Anadolu: Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir ve Yozgat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Kayseri çevrelerinde sis bekleniyor. Rüzgarın batısı ile zamanla bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz ile gece saatlerinde Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde Amasya, Tokat ve Çorum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

DOĞU Anadolu: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Malatya, Erzincan, Tunceli ve Elazığ ile akşam saatlerinde Bingöl, Muş ve Erzurum çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Erzurum, Bingöl ve Muş çevrelerinin yükseklerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU Anadolu: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde batısı, gece saatlerinde bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

03 Aralık 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR