Türkkan’dan istisnai kadro tepkisi!

Türkkan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifinin gerekçesinde; istisnai kadrolara girişte KPSS şartını...

BÜYÜT

Türkkan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifinin gerekçesinde; istisnai kadrolara girişte KPSS şartının aranmaması ve bu kadrolara atanmanın ardından diğer memur kadrolarına ve diğer kurumlara naklen atanmanın mümkün olması, uygulamada bu kadroların devlet memurluğuna giriş yolu olarak kullanılması yoluna gidilmesi sonucunu da doğurmaktadır” dedi.

 

ÖRNEKLERLE ANLATTI

Türkkan, “KPSS’ye girmeden işe alımların olduğu iddiaları sıkça dile getirilirken bu iddiaların doğru olmadığına ilişkin açıklamalar yapılsa da kuşkular giderilememekte ve istisnai memur kadrosunda görev yapan bazı isimlerin bu şekilde görevlendirildiğine dair örnekler olayı iddia olmaktan çıkarmaktadır” ifadesini kullandı.

 

HÜKÜMETİ UYARDI

Bu uygulamanın, devlet memuru olmak için çabalayan gençlere haksızlık olduğunu söyleyen Milletvekili Türkkan, “İstisnai kadrolar devleti yönetenlerin sık kullandıkları ve faydalanabildikleri bir yöntem olması nedeniyle bu kadro istisnai kadro olmaktan çıkarılıp neredeyse normal kadro boyutuna getirilmiştir. Bu kadrolar ile ilgili değişiklik vakit kaybetmeden yapılmalı, adil bir atama ve yerleştirme sistemi benimsenmelidir” diye konuştu.

26 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR