İzmit’te herkes kitap okusun

İzmit Belediyesi’nin girişimleriyle hayata geçirilen kitap projesi kapsamında, İzmit’teki kahveler artık oyun oynanıp zaman geçirilen yerler olmaktan...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nin girişimleriyle hayata geçirilen kitap projesi kapsamında, İzmit’teki kahveler artık oyun oynanıp zaman geçirilen yerler olmaktan çıkıp kitap okunan, satranç oynanan ve sohbet edilen yerler haline geldi. Yaklaşık 4 yıl önce startı verilen Kahvemiz Evimiz Projesine  halen 30 kahvehanenin katıldığı öğrenildi. Başkan Doğan, proje  sayesinde kahvehanelere eskiden olduğu gibi kıraathane kültürünün yerleşmeye başladığını belirterek” amacımız kahvehaneleri sadece oyun oynanıp zaman geçirilen yerler olmaktan çıkartıp  kitap okunup sohbet edilen yerler haline getirmektir. Proje kapsamında, kahvehanelerin uygun köşesine bir kitaplık koyuyoruz.

 

BELEDİYE TEMİN EDİYOR

Kitapları belediye olarak biz temin ediyoruz. Kitaplıkta herkese hitap edecek kitap olmasına önem veriyoruz. Ayrıca, projeye katılan kahvehanelere satranç takımı da hediye ediyoruz. Kitap dostu bir belediye başkanı olarak, projenin daha da yaygınlaştırılmasını arzu ediyoruz. Eskiden sadece oyun oynanan bu mekanlarda, artık kitap- gazete ve dergi okunup satranç gibi zihin sporları ile de meşgul olunuyor.

 

KAHVEMİZ EVİMİZ

İnsanlar kıraathaneye gelince çay içsin, kitap okusun, satranç oynasın, buralarda ev sıcaklığını bulsun istiyoruz. Bu yüzden Kahvemiz Evimiz Projesini hayata geçirdik Proje ile hem kahvecilerimizin mekanlarını güzelleştiriyor hem de kitap okuma alışkanlığını geliştiriyoruz. Kahvemiz Evimiz Projesi ile insanlar artık kahvehanelere okey, kağıt oyunu oynamak için gelmiyor, kitap okumak, satranç gibi zihin geliştirici etkinlikler için geliyorlar. Hedefimiz, kentimizdeki bütün kahvehaneleri projeye dahil etmektir” dedi.

24 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR