“Türkiye siyasal tarihine bir utanç sayfası daha eklendi”

TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması teklifi 376 oyla kabul edildi. Dokunulmazlıkların kaldırılmasının ardından...

TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması teklifi 376 oyla kabul edildi. Dokunulmazlıkların kaldırılmasının ardından HDP Kocaeli Örgütü, Sabri Yalım Parkı'nda bir araya gelerek kararı protesto etti. HDP Kocaeli Eş Başkanı İbrahim Ergin, “Hepinizin bildiği üzere bugün TBMM'de yapılan dokunulmazlık oylamasında AKP, MHP ve bazı CHP milletvekillerinin oyları ile milletvekilleri dokunulmazlıkları kaldırılarak Türkiye siyasal tarihine bir utanç sayfası daha eklendi. Bugün mecliste oynanan dokunulmazlık mizanseni, sarayın meclis iradesine karşı açık bir darbesidir. Meclise dayatılan bu oylamada asıl hedef partimizdir” dedi.

 

“CHP’NİN TAVRI ŞAŞIRTTI”
İbrahim Ergin, “Adına başkanlık sistemi dedikleri bu projeyle, bütün yetkilerin tek elde toplandığı, yasama, yürütme ve yargının işlemez kılındığı, demokratik hak ve özgürlüklerin lağvedildiği despotik bir rejime geçmek istiyorlar. Onların barış diye bir dertleri yok, demokrasi diye bir dertleri yok, halklarımızın özgür yaşamı diye bir derdi yok. Bir çıkar şebekesi olarak örgütlenip, bu ülkenin üzerine karabasan gibi çöktüler. Kendi iktidar hesaplan için halklarımızın geleceğini tehdit etmekten çekinmiyorlar. Bizi şaşırtan CHP yönetimi ve dokunulmazlıklara evet oyu veren CHP'nin tavrıdır” dedi.

 

“KİRLİ OYUN DEMOKRASİ  ÇIĞLIĞI İLE AŞILACAK”

Ergin, “Her fırsatta sosyal demokrasiden demokratik değerlerden söz eden CHP, bu tavrı ile AKP ve saray politikalarının yanında saf tutmuş, geleceğe bir utanç vesikası olarak geçecek bu karara imza atmaktan çekinmemiştir. Bu kirli saray oyunu, ülkemiz demokratik güçlerinin meydanlarda büyülttüğü barış ve demokrasi çığlığı ile aşılacaktır” sözleri ile açıklamasını sonlandırdı. Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

21 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR