Şerif Ünan hayatını kitaplaştırdı

Kalibre Boru Yönetim Kurulu Başkanı, Kocaeli’nin önde gelen sanayici iş adamı Şerif Ünan dün KSO’da yaptığı basın açıklamasıyla hayatını kaleme aldığ...

BÜYÜT

Kalibre Boru Yönetim Kurulu Başkanı, Kocaeli’nin önde gelen sanayici iş adamı Şerif Ünan dün KSO’da yaptığı basın açıklamasıyla hayatını kaleme aldığı ‘Sanayiciliğe Sıra Dışı Bir Yolculuk’ adlı kitabını tanıttı. Kitaba yönelik değerlendirmelerde bulunan Ünan, kitap satışından elde edilen gelirin Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı’na bağışlanacağını duyurdu.

 

‘GENÇLERE YOL GÖSTERECEK’

Şerif Ünan, “Bu kitap, girişimci gençlere yol gösterecek bilgi ve tecrübeyi aktaran bir araçtır. Bu kitapta hayatımda elde ettiğim bilgiler, deneyimler ve hayatımdan kesitler var. Kocaeli’nin geçmişini yansıtan ve geleceğine ışık tutan ve faydalanılması gereken bir kitap” şeklinde konuştu.


‘HAYATIM ZİRVE YAPTI’

25 yaşında meclis üyesi seçildiğini belirten Ünan, “Benim hayatım çalışmayla, mücadeleyle ve memleket meselelerine çözüm bulmakla geçti. Zor bir hayatın ardından gelen azim ve çalışmayla hayatım zirve yaptı. Ben bütün ihtilalleri görmüş biriyim” ifadelerini kullandı.

 

‘HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI’

İnsanların genelde bazı durumlar karşısında umutsuzluğa düştüğünü ve kendisine bir çıkış yolu aradığını ve bazen de çıkış yolu bulamayarak sıkıntıya gömüldüğünü söyleyen Şerif Ünan, “Ben de tam böyle bir dönem yaşarken elime geçen bir kitap sayesinde hayata tekrar sımsıkı sarıldım” dedi.


‘UMUTSUZLUĞA DÜŞÜLMEMELİ’

Sözlerini sürdüren Ünan, adı ‘Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak’ olan kitaptaki ibretlik hikayeler beni derinden etkiledi ve boş ve geçici şeyler uğruna kendimi üzmemem gerektiğini öğrendim. İnsan asla umutsuzluğa düşmemeli” şeklinde konuştu.


‘MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYİN’

İnsanın başına gelebilecek her türlü sıkıntı karşısında inancını yitirmeden sağlam bir şekilde durması ve mücadele etmesi gerektiğini de belirten Şerif Ünan, “Ne kadar çok sıkıntı çekersen daha sonra o kadar fazla rahata kavuşursun. Ne kadar az sıkıntı çekersen o kadar az rahata kavuşursun” dedi. Sıkıntının insan hayatında mutlaka karşısına çıkabileceğini söyleyen Ünan, insanın mücadelesinden asla vazgeçmemesi gerektiğini söyledi.


‘AŞK HAYATIMDAN DA KESİTLER VAR’

Kitabında aşk hayatından evliliğine, evliliğinden kaçamak yaşamına kadar pek çok konuda da paylaşımlarda bulunduğunu söyleyen Ünan, kitabın sürükleyici ve etkileyici olduğunu savundu. 14 Ekim’de kitabın çıkacağını duyuran Ünan, o gün yapılacak  Sanayi Odası’nın meclisi ardından kitaplarını imzalayacağını söyledi. Kitap satış fiyatı ise 20 TL olarak belirlendi. Kitabı Cinius yayınlarında bulmak mümkün olacak. Muharrem İBRAHİMOĞLU

01 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR