Zeytinoğlu dünya sanayicilerine Kocaeli’yi anlattı

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Meksika’da düzenlenen 7. Dünya Odalar Kongresi’nde dünya sanayicilerine Kocaeli’yi anlattı, Japonya’ya ticari ilişkileri...

BÜYÜT

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Meksika’da düzenlenen 7. Dünya Odalar Kongresi’nde dünya sanayicilerine Kocaeli’yi anlattı, Japonya’ya ticari ilişkileri geliştirme çağrısı yaptı.

Kocaeli Sanayi Odası (KSO )Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Meksika’da yapılan 7’nci Dünya Odalar Kongresi’ne katıldı. Kongrede konuşan Zeytinoğlu, dünya sanayicilerine Kocaeli ve sanayisi hakkında bilgi aktarımında bulundu. Zeytinoğlu ayrıca Hisarcıklıoğlu ile birlikte Japonya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Toshio Nakamumura ile görüştü.

JAPONYA’YA ÇAĞRI
17 Ağustos 1999 depremini yaşayan bir depremzede olarak Nakamura ile özel bir diyalog kuran Zeytinoğlu, Japonya’nın bu yıkımdan sonra çabuk toparlandığını vurguladı. Zeytinoğlu, Japonya ile beşeri ilişkilerimizin çok iyi olduğunu belirterek, Türkiye ile Japonya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin de bunu yansıtacak seviyede artması gerektiğini söyledi.

TURİZM İŞBİRLİĞİ
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ise “Türkiye’de faaliyet gösteren Toyota Türk pazarında çok başarılı olmuştur. Adapazarı’nda bulunan Toyota fabrikası sıfır hata ile üretim yapmaktadır’’ dedi. 27.000 genç girişimcisi ile birinci sırada olan Japonya’dan sonra, sayısı hızla artan Türk genç girişimcilerin ikinci sıraya geçeceğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, iki ülke arasında turizm konusunda da ortak bir işbirliği mekanizması oluşturularak işbirliği sağlanabileceğini bildirdi.

15 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR