Ceyhan’dan Konca’ya sert tepki: Bu milleti kimse tehdit edemez!

Ceyhan, “Tehlikeyi gördüğü için böyle konuşuyor. Fakat kimse bu ülkeyi ve milleti tehdit edemez” dedi.   AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, parti bina...

Ceyhan, “Tehlikeyi gördüğü için böyle konuşuyor. Fakat kimse bu ülkeyi ve milleti tehdit edemez” dedi.

 

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, parti binasında düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Milletvekili adaylarının açıklandığını dile getiren Ceyhan, muhalefete de göndermede bulundu. AKP’li adayların sürekli birlikte olduğunu dile getiren Ceyhan, “CHP ve MHP’nin adayları bir araya gelemiyor. Bir araya gelirlerse masa sandalye birbirine girer düşüncesiyle yapamıyorlar. Bizde ise AKP’de kavga olmaz” dedi.

 

“KAFLI İLE YÜRÜYECEĞİZ”

Açıkladıkları listelerin teşkilatta memnuniyet yarattığını ifade eden il başkanı Ceyhan, “Tüm adaylarımızın başımızın üzerinde yeri var. Kocaeli büyük bir il. Bütün kente hitap edecek bir liste yapılmaya çalışıldı. Seçimi başarı ile tamamlanacağına inanıyoruz” diye konuştu. Cemalettin Kaflı konusuna da değinen Ceyhan, “Bizlere görüş sorulduğu zaman ifade ediyoruz. Şu olsun veya bu olmasın diye bir ifademiz olmadı. MKYK toplantısı öncesinde Ankara’daydık. Görüşmelerin ardından bu liste oluşturuldu. Bireysel değerlendirme olmamalı. Cemalettin Bey ile yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

OLŞEN, AMELİYAT OLACAK

Ayşe Müge Olşen’in Ankara’daki toplantıya rahatsızlığı nedeniyle katılamadığını dile getiren Ceyhan, şöyle konuştu: “Müge Hanım, bir haftadır rahatsız, bayramdan sonra bir ameliyat geçirecek. Kendisi ile Şahin Talus yakından ilgileniyor. Seçim sürecinde bayrak işine girilmemesi teklifinde bulunduk. Kocaeli'de bu uygulama yapılmıştı. Seçim büroları hariç hiç bir yere bayarak asılmayacak. Hiç bir yere bayrak asmayalım. Bütün binalara Türk bayrağı assın. Siyasi fikirler ayrı olabilir. Terör noktasında ortak duruş vardır.”

 

İKİ KONU ÖNEMLİ

Seçim çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Ceyhan, sözlerine şöyle devam etti: “Mahalle bazlı çalışma yapacağız. Her seçmene ulaşmaya çalışacağız. Adam adama markaj yapılacak. Şaşalı çalışma olmayacak. Mahalle bazlı çalışma olacak. Her mahalle de üyemiz ve sandık görevlileriyle program yapılacaktır. Mahalle istişare kurullarımız harekete geçecektir. İlçelerdeki oylarımızı yüzde 10 artırmak istiyoruz. Hedefimiz 7 milletvekili çıkarmak. Bu yapılabilir ve gerçekçi bir hedeftir. İstanbul’da bir terör mitingi düzenlendi. Milletimiz buradaki coşkusu ile teröre karşı bir duruş sergiledi. Millet bir araya gelince HDP, CHP ve MHP karşı açıklama yapmaya başlıyorlar” diye konuştu.

 

KONCA'YA SERT ELEŞTİRİ

HDP’li AB Bakanı Ali Haydar Konca’ya da açıklamaları üzerinden büyük tepki gösteren AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bakan Bey, partisi ile aynı ruhla gereksiz söylemde bulunmuş. ‘Ermeni soykırımı vardır’ deyip ardından kıvırmaya çalışmıştı. Kendisine oy veren muhafazakar Kürt seçmen bunu sindiremezken, HDP'nin barajı geçmemesi durumunda ülke bölünür denmesi tehdittir. Bu ülkeyi ve milleti kimse tehdit edemez. HDP’nin barajı geçip geçmeyeceği milletin takdiridir. Kendisinin böyle bir endişesinin olduğu net bir şekilde ortaya çıkmıştır” diye konuştu.

 

“AKŞENER, MHP İÇİN KAYIP”

MHP’nin aday göstermediği Meral Akşener konusuna da değinen Ceyhan, ifadelerinde şu sözlere yer verdi: “Kendisine milletvekilliği teklif edilip edilmediğini bilmiyorum. Fakat Meral Hanım, Kocaeli seçmeni için önemli bir kişidir. Adam gibi adamdır. Aday gösterilmemesi MHP için kayıptır. Bahçeli’nin MHP’yi, MHP’sizleştirme durumu var. Türkeş’i partiden göndermesinin ardından Meral Akşener aday gösterilmedi. Bunu seçmen mutlaka değerlendirecektir.”

 

“CİVELEK’İN KENDİ TAKDİRİDİR”

İkinci kez vekil adayı gösterilmeyen Mahmut Civelek’in aday açıklamasına katılmamasının kendi takdiri olduğunu belirten Ceyhan, “Listeyi saat 17.00'de aldım. Programa katılıp katılmaması kendisinin bileceği bir durumdur. Adaylarımızı tanıtmayı planlıyoruz. Bütçe oluşturuluyor. Bu dönem olmayacağı devlet katkısı olmayacağı için kendi imkanlarımızla kampanya yapacağız” diye konuştu. Serkan BORLAK

22 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR