İl Genel Meclis üyeleri alabalık tesisini gezdi

İl Genel Meclis üyeleri önceki gün kendilerinin de katkı sunduğu, 51 üyeli Çamdibi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından yapılan Çamdibi Alabalık T...

BÜYÜT

İl Genel Meclis üyeleri önceki gün kendilerinin de katkı sunduğu, 51 üyeli Çamdibi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından yapılan Çamdibi Alabalık Tesisleri’ni yerinde inceledi.

51 üyeli Çamdibi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, geçtiğimiz sene İl Genel Meclisi’nin de desteğiyle Karamürsel Kızderbent Mahallesi Köyü Çamdibi’ndeki Devlet Su İşleri’nin sulama göletinde alabalık tesisi açtı. Yıllık 80 bin ton balık kapasiteli tesisin yapımı için destek veren AK Parti’li İl Genel Meclisi üyeleri önceki gün yerinde inceleme yaptı. Devlet Su İşleri Çamdibi Sulama Göletinde kooperatif üyeleriyle bir araya gelen meclis üyeleri katkı sundukları eseri inceledi.
80 BİN TON KAPASİTELİ
Tesis hakkında bilgi veren Çamdibi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ahmet Demirci, göletin balık kapasitesinin 80 bin tonu bulduğunu söyledi. Göletin 3 bin metrekaresi bin liraya kiraladıklarını ve bu alanda balık yetiştirdiklerini ifade eden Demirci, karadan yer kiralayamadıkları için bir tesis yapamadıklarını söyledi ve meclis üyelerinden bu konuda da yardım istedi. Geçtiğimiz yıl İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyelerinin ‘suyu ve etrafı kirletir’ diyerek karşı çıktığı alabalık çiftliğinden bu yıl 30 tona yakın balık aldıklarını belirten Demirci, tesislerde sazan ve tatlı su kefali yetiştirdiklerini söyledi.
‘YATIRIM YERİNDE OLDU’
Tesislerde incelemede bulunan meclis üyeleri ardından da Başdeğirmen’de çiftlikten getirtilen balıkları yedi. Yemeğin ardından konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç, “Piyasası ve müşterisi hazır yerinde bir yatırım oldu. Kooperatifimize elimizden gelen desteği vermek arzusundayız. Onlarla her zaman sorunları ve sıkıntıları paylaşacağız, elimizden geldiğince iyilikleri için mücadele edeceğiz” dedi.

09 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR