İZAYDAŞ’te çevresel yenilik

        Kendini sürekli yenileyerek sektöre öncülük etmeye devam eden İZAYDAŞ, faaliyet alanlarına bir yenisini daha ekliyor. İZAYDAŞ Çevre Laboratuva...

BÜYÜT

 

 

 

 

Kendini sürekli yenileyerek sektöre öncülük etmeye devam eden İZAYDAŞ, faaliyet alanlarına bir yenisini daha ekliyor. İZAYDAŞ Çevre Laboratuvarı, TS EN ISO/IEC 17043 "Uygunluk Değerlendirmesi-Yeterlilik Deneyi İçin Genel Şartlar" standardı kapsamında, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından başarılı bir denetim geçirdi.
 

YETERLİLİK TESTLERİ

YURT İÇİNDE YAPILACAK
Laboratuvarlar mevcut kapsamlarındaki parametrelerinden katılmak zorunda oldukları yeterlilik testleri için yurtdışındaki programlara dâhil oluyorlardı. İZAYDAŞ, TS EN ISO/IEC 17043 uygunluk değerlendirmesi ve yeterlilik deneyi için genel şartlar standardı kapsamındaki programların ülkemizde düzenlenebilmesi için ilk adımı attı. İZAYDAŞ Çevre Laboratuvarı, kaynaklarımızın yurt dışına çıkmasının önüne geçerek ekonomiye de katkı sağlayacak.
 

DENETÇİLERDEN ÖVGÜ
TÜRKAK’tan Başdenetçi Erdinç Malhatun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Teknik Uzman Hakan Çelik ve TÜBİTAK UME’den Teknik Uzman Fatma Akçadağ’dan oluşan denetçi heyet, Yeterlilik Testi Koordinatörü Erkan Baysal’ın nezaretinde İZAYDAŞ Çevre Laboratuvarı’nda başarılı bir denetim gerçekleştirdi. İki gün süren denetimin ardından yapılan değerlendirme toplantısında, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ve şirket yöneticileri ile bir araya gelen heyet, kurumdan övgü ile söz etti.

 

BÜYÜK HİZMET
Başvuru çalışmalarına başlayan İZAYDAŞ, sadece çevre laboratuvarlarının değil, kapsam genişletme çalışmaları ile tüm laboratuvarlara hizmet verecek bir yapıya sahip olmayı hedefliyor. Yapılan bu çalışma ve başvuru süreci Türkiye'de ilk defa İZAYDAŞ Çevre Laboratuvarı'nda denetim aşamasına geldi. İZAYDAŞ ayrıca, dış kaynak kullanmadan ve bünyesindeki tecrübeli çalışanları ile bu çalışmaları tamamladı.

 

TÜRKİYE'DE TEK
Sterilizasyon analizleri konusunda yaptığı başvuru ile daha önce farklı bir denetim sürecinden geçen İZAYDAŞ Çevre Laboratuvarı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verdiği yetki ile ülkemizde bu alanda da hizmet veren tek yetkili laboratuvar konumunda. Böylece tıbbi atık sterilizasyon tesislerinin, ilgili yönetmelik kapsamında 6 ayda bir yaptırmak zorunda oldukları ‘Biyolojik İndikatör ile Sterilizasyon Geçerlilik Kontrolü’ analizleri Türkiye’de sadece İZAYDAŞ Çevre Laboratuvarı tarafından yapılıyor.

05 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR