Bahardere Caddesi bulvar haline geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bahardere bölgesinde yer alan Issıkgöl Caddesi ile Yeni Bağdat Caddesi arasındaki yolu modern bir bulvar haline getiriyo...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bahardere bölgesinde yer alan Issıkgöl Caddesi ile Yeni Bağdat Caddesi arasındaki yolu modern bir bulvar haline getiriyor. Yaklaşık 3 buçuk kilometrelik yolu kapsayacak ve bitiminde kentsel dönüşümü hızlandıracak dev çalışmayı Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, yerinde inceledi.
 
YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI
Büyükşehir Belediyesi Gebze İlçesi Bahardere Caddesi’nde önemli bir çalışmaya imza atıyor. Bölgenin ulaşım sıkıntısını en aza indirecek ve kentsel dönüşüme kolaylık sağlayacak çalışmayı inceleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak yetkililerden bilgi aldı. Başkan Vekili Özak, Issık göl Caddesi ile Yeni Bağdat Caddesi arasında 3 buçuk kilometrelik bir bulvar oluşturulacak dev proje için çalışmaların titizlikle devam etmesini istedi.
 
BULVAR OLACAK
Anayol uzunluğunun 2 kilometre 860 metre olduğu üst yapı çalışmasında 434 metre, 126 metre ve 45 metre olmak üzere irili ufaklı üç yan yol inşaatı yapılacak. 3 yan yol ve bir anayol bağlantısı olacak çalışma, bölgedeki kentsel dönüşümü hayata geçirilmesi için bir başlangıç niteliği de taşıyor. Bölgede önemli bir ana arter oluşturacak çalışmalarda bin 66 metre açık kanal ve 146 metre 3 adet kutu menfez, 2 bin 403 metre drenaj hattı, 900 metre kafa hendeği, yapılacak. Ayrıca 848 metre istinat duvarı ve 700 metre iksa duvarı inşa edilecek.
 
30 METRE GENİŞLİĞİNDE
Çalışmalar projenin ilk 1 kilometresinde üst yapı seviyesinde devam ederken diğer bölgelerde sanat yapıları çalışmaları gerçekleştiriliyor. 30 metre platform genişliğinde olacak projenin üst yapı kalınlığı ise 45 santimetre olacak. 2 şerit gidiş ve 2 şerit geliş olmak üzere 4 şeritli olacak Bahardere Caddesi üst yapı çalışmasının 2012 yılının ilk döneminde bitirilmesi planlanıyor.

01 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR