Kadıoğlu: Sosyal hizmetlerde Avrupa normlarını yakaladık

Kocaeli Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu, Gölcük’teki birimleri incelemeleri sırasında sosyal hizmetler açısından ilimizin Türkiye genelinde...

BÜYÜT

Kocaeli Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu, Gölcük’teki birimleri incelemeleri sırasında sosyal hizmetler açısından ilimizin Türkiye genelinde 3. sırada olduğunu ve Avrupa normlarını yakaladığını söyledi.

Kocaeli Sosyal Hizmetler (SHÇEK) İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu müdürlük bünyesinde hizmet veren Gölcük Huzurevi, Toplum Merkezi ile Çocuk ve Gençlik Merkezleri’nde inceleme yaptı. İncelemeleri sırasında açıklama yapan Kadıoğlu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak hedeflerinin mutlu birey, mutlu aile ve mutlu toplum olduğunu belirterek, “Gururla söylemeliyim ki Kocaeli ve özel olarak da Gölcük, sosyal hizmetler anlamında çok iyi durumdadır” dedi. Kadıoğlu, kurumun hedef kitlesinin mağdur ve risk altındaki bireyler olduğunu kaydetti. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Gölcük Belediyesi Huzurevi’nde İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Altuğ Duygu, Huzurevi Müdürü Aysel Duygu ve huzurevi çalışanlarınca karşılanan Kadıoğlu, huzurevinde kalan yaşlılarla tek tek ilgilendi.

HUZUREVİ ZİYARETİ
Huzurevi mutfağı, yatakhaneleri ve diğer eklentilerini gezen Kadıoğlu, Müdür Aysel Duygu’dan son çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burada basın mensuplarının soruları üzerine açıklama yapan Kadıoğlu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün doğuştan mezara kadar her yaşa hizmet eden bir kurum olduğunu belirterek, hizmet hedefinin mağdur ve sosyal risk altındaki bireyler, istismara uğramış çocuklar, mağdur yaşlılar, gençler, mağdur kadınlar olduğunu söyledi. Sosyal hizmetler açısından ülke genelinde, İstanbul ve Ankara’dan sonra hizmet büyüklüğü olarak üçüncü sırada olduklarını belirten Kadıoğlu, Kocaeli’nin göç alan metropol bir il olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

ÜÇÜNCÜ SIRADA
“İnsanlar çok nüfuslu illere iş bulabilme umuduyla geliyorlar. İş bulamıyorlar ve sonra aile içindeki şiddet ve çocuk istismarı başlıyor. Sokaktaki çocuk işçi sayısı artıyor. Bu da sosyal hizmetlerin yükünü artırıyor. İhmal edilmiş ve istismara uğramış 18 yaşın altındaki çocuklarımıza kurum olarak sahip çıkıyoruz. Çocuk işçi çalıştırılmasının önlenmesi, için çabalıyoruz.” Kocaeli genelinde kurum bünyesinde yatılı olarak 1250 çocuk kaldığını, gençlik merkezlerinde ise 700 çocuğun eğitim aldığını söyleyen Kadıoğlu, ülke genelinde Avrupa normlarını henüz yakalayamadıklarını ancak Kocaeli’nin bu normların üzerinde olduğunu kaydetti. Kadıoğlu, son olarak Gölcük’teki merkezlerin fiziki ve hizmet kalitesi olarak üst seviyede olduğunu belirtti.

06 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR