KOTO’nun vakfı resmen kuruldu

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)’nın temmuz ayı meclis toplantısı önceki gün oda binasında gerçekleşti. Burhan Kasım Meclis Salonu’nda yapılan mecliste ü...

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)’nın temmuz ayı meclis toplantısı önceki gün oda binasında gerçekleşti. Burhan Kasım Meclis Salonu’nda yapılan mecliste üyelerin az katılımı ise dikkat çekti. Haziran ayı mizanının oy birliği ile kabul edildiği toplantıda, 5174 sayılı kanunun10. Maddesi gereği durumlarındaki değişikliği süresi içerisinde bildirmeyen üyelerin oda kayıtlarının silinmesi konusu görüşüldü. Madde oy çokluğu ile geçti.

 

“KOBİ’LER İÇİN BÜYÜK FIRSAT”

Meclis Başkanı Bülent Karagöz’ün başkanlık ettiği mecliste konuşan Sedat Yazıcı, KOBİ’lerin geliştirilmesi için oluşturulan KOBİPİRİN projesiyle ilgili sunum yaptı. KOBİPİRİN projesinin firmaları inceleyerek rapor şeklinde analizlerin sunulduğunu aktaran Yazıcı, geleceğe yönelik planların da yer aldığını belirtti. Yazıcı, “Bu proje kapsamında KOBİ’lere 55 form verildi ve 129 sayfa geri bildirim yapıldı. Bu hizmetten yüzde 92 oranında olumlu feedback alındı” dedi. Bu uygulamanın KOTO üyesi KOBİ’ler için büyük fırsat olduğunu da sözlerine ekledi.

 

MURAT ÖZDAĞ KATILMADI

KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın katılmadığı toplantıda geçen ayın faaliyet raporu KOTO Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz tarafından sunuldu. Bir aylık faaliyetleri anlatan Yılmaz, Özel KOTO AOSB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin tanıtım toplantılarının Kartepe, Başiskele, İzmit ve Derince ilçelerinde yapıldığını söyledi.

 

“KARANLIĞA MUM YAKIYORUZ”

Okulda öğrenci olarak TEOG’da 380 ve üstünde puan alanları hedeflediklerini belirten Yılmaz, “Okulda değerlendirilmek üzere işini iyi bilen öğretmenleri bulmakta zorlanıyoruz. Yaptığımız bu okul sayesinde uzun vadede böyle bir sorunumuz kalmayacak. Bu anlamda bizim yaptığımız bir anlamda karanlığa mum yakmaktır” ifadelerini kullandı.

 

VAKIF RESMEN KURULDU

Oda bünyesinde hizmet verecek olan Kocaeli Ticaret Odası Eğitim Vakfı’nın kuruluşunun resmiyet kazandığını dile getiren Yılmaz, “Özellikle ara eleman sıkıntısının önüne geçmesini beklediğimiz Özel KOTO AOSB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin işletmesini bu vakıf üzerinden yapacağız.

 

SEMBOLİK ZİYARETLER

Haziran döneminde başlatılan “Kocaeli’de kazanıyorum, Kocaeli’de harcıyorum” sloganı hayata geçirilen projeden söz eden Yılmaz, “Çalışmamıza Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve protokol de destek oldu. Bu sembolik bir geziydi. Amacımız Kocaeli halkını ilimizdeki esnaftan alışveriş yapmaya teşvik etmekti” şeklinde konuştu. Yılmaz, Sertifikalı Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Seminerleri’nin de devam ettiğini açıkladı. Hilal GÜDÜCÜ

29 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR