Köy yolları modernleşiyor

Bir köyden diğerine kıvrım kıvrım uzanarak şehre ulaşan köy yolları medeniyetin içinde yerini alıyor. Şehirdeki rahatlığı köylerde de görmek isteyen K...

BÜYÜT

Bir köyden diğerine kıvrım kıvrım uzanarak şehre ulaşan köy yolları medeniyetin içinde yerini alıyor. Şehirdeki rahatlığı köylerde de görmek isteyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, köylerde modern yollarla başlattığı hizmet seferberliğini tüm Kocaeli’ye yaymaya devam ediyor.
 
15 BİN TON ASFALT
Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden biri olan 6 buçuk kilometrelik Derince- İshakçılar grup yolu modern sanat yapılarıyla hizmete sunuldu. Köylüleri son derece memnun eden grup yolu 9 köy ve 48 mahalleye ulaşımı sağlıyor. 15 bin ton sıcak asfaltın kullanıldığı grup yolunda uygun yerlere V kanallar yapıldı, emniyet çizgileri çekildi. Grup yolu eski İstanbul yolundan başlayarak İshakçılar köyüne kadar devam ediyor.  
 YAŞAM STANDARDI YÜKSELECEK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, İshakçılar grup yolunda incelemelerde bulundu. Genel Sekreter Yazıcı’ya Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı, Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman, Park ve Bahçeler Müdürü Cenan Turan, Köy muhtarları vatandaşlar da eşlik etti. Büyükşehir Belediyesi’nin şehirde ne varsa köyde de o olacak prensibiyle çalıştığını dile getiren Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Kocaeli’nin tüm köylerinde başta yol olmak üzere yaşam standardını yükseltecek çalışmalar yaptıklarını söyledi.
 
GÖÇÜN ÖNÜNE GEÇİLECEK
Köylere yapılan yatırımlarla köyden kente göçün de önüne geçilebileceğini belirten Genel Sekreter Yazıcı, “İnsanların kendi mekânlarında yaşamalarını istiyoruz. Halka yol gibi medeniyetin diğer gerekliliklerini sunarsak, onlar da kalkıp şehre gitmeye ihtiyaç duymaz. Köyde ve şehirde halka yaşam standartlarını sunmak Büyükşehir Belediyesi’nin temel görevidir. Bugüne kadar güzel işler yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ
Genel Sekreter Ersin Yazıcı ve beraberindekiler köy kahvehanesinde çay içtiler. Köy muhtarları hizmetlerinden dolayı Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı ve Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman’a teşekkür plaketi verdiler. Genel Sekreter Ersin Yazıcı, beraberindekiler ve köylüler hatıra fotoğrafı çektirdiler. Grup yolundan Kaşıkçı, İshakçılar, Tahtalı, Geredeli, Karagöllü, Terziler, Toylar, Körfez ve Himmetli köyleri istifade ediyor.

04 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR