Ali Hocalar Türbesinde restorasyon çalışması tamamlandı

Çıkarılan yeni yasa ile birlikte köyler artık merkez mahalleler gibi hizmet görecek. Yasanın çıkması ile birlikte çalışmalarına ara vermeden köylere...

BÜYÜT

Çıkarılan yeni yasa ile birlikte köyler artık merkez mahalleler gibi hizmet görecek. Yasanın çıkması ile birlikte çalışmalarına ara vermeden köylere hizmet götüren Körfez Belediyesi, Ali hocalar köyünün ismini aldığı Ali hoca türbesinde başlatılan restorasyon çalışması tamamlandı.


Ali Hocalar Türbesinin Çevresi Tamamen Değişti

Gerçekleştirilen köy ziyaretlerinde Başkan Baran’ın sürekli uğradığı Ali Hocalar türbesinin çevresi tamamen yenilenip değişti. Türbenin iç kısmı ve çevresi yılladır köylüler tarafından temizlenip bakılıyordu. Bu kapsamda köylülerin istek ve talepleri doğrultusunda yapılan istişare toplantılarından çıkan kararlar Başkan Baran tarafından zaman kaybetmeden hayata geçirildi. Türbenin restorasyonu tamamen tamamlanınca vatandaşlar belediyenin köylere ve türbeye gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiler.


Köylerdeki Çalışmalar Devam Edecek

Körfez Belediyesi, Oluşturulan ekipler tarafından halkın istek ve taleplerini ön planda da tutarak hizmetleri bir bir hayata geçirecek. Yapılacak olan hizmetlerle köylere yeni muhtarlık binaları, okulların bakımları ve tadilatları, ulaşım ile ilgili projeler ve asfalt çalışmaları ile köylere hizmet yağacak.


Tarihi Tüm Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz

Yapılan çalışmaların sürekli yerinde takip eden ve inceleyen Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez’de gerçekleştirilen tüm restorasyon çalışmalarını tarihe ışık tutarak gelecek nesillere bu kültürel miraslarımızı taşımayı hedefliyoruz, dedi. Belediye Başkanı İsmail Baran, “Göreve geldiğimiz günden beri Körfez’i karış karış gezecek halkımızla çeşitli istişareler gerçekleştiriyoruz. Yapılan istişare toplantılarında çıkan kararları hemen işleme koyuyor ve neticelendiriyoruz” dedi. Başkan Baran, “Restorasyonu tamamlanan Ali Hocalar türbesini ilçemize ve bölgemize yakışır bir şekilde tamamladık. Körfezimizin tarihi tüm değerlerine sahip çıkarak Türkiye de marka kent olma ve turizm merkezi olma yolunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

16 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR