İzmit’te Aile Rehberlik Merkezi hizmet verecek

Evlilik Okulu, Psikolojik Danışma Merkezi’nin ardından Cephanelik’teki Kadın Sosyal Yaşam Merkezi içinde Aile Rehberlik Merkezi de vatandaşlara hizme...

BÜYÜT

Evlilik Okulu, Psikolojik Danışma Merkezi’nin ardından Cephanelik’teki Kadın Sosyal Yaşam Merkezi içinde Aile Rehberlik Merkezi de vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak. Türkiye’de sadece Sarıyer ve Bursa’da benzeri olan İzmit’teki Aile Rehberlik Merkezi’nin çok daha kapsamlı hizmet vereceği öğrenildi.

 

KİMLER BAŞVURACAK?

Aile Rehberlik Merkezi’nin sürdürülebilir bir aile birliği için çok önemli olduğunu söyleyen yetkililer, “Sosyoloğun görev yapacağı merkeze, aile içi iletişim problemi olanlar, boşanmış ya da boşanmak üzere olan çiftler, engelli çocuğa sahip aileler, teknoloji bağımlılığı ( bilgisayar, cep telefonu, televizyon vb.) olan yetişkinler/çocuklar, çocuklarına daha iyi örnek olmak isteyenler, meslek seçiminde ve sınav kaygıları konusunda çocuklarına doğru yardımcı olmak isteyenler, ergenlik dönemi sorunu yaşayan aileler, ailesinde cinsel sapkınlık tavırlarına maruz kalan bireyler/çocuklar, anne ve baba olmaya hazırlananlar, madde bağımlığı sorunu yaşayanlar, yaşanan kayıplar nedeniyle ruhsal travma yaşayanlar, aile içi fiziksel, duygusal, ekonomik şiddete maruz kalanlar başvurabilirler.

 

YÜZYÜZE GÖRÜŞMELER

Aile Rehberliği yüz yüze görüşmeler, telefonla görüşme,  eğitim seminerleri, çeşitli sosyal aktiviteler, aile görüşmeleri ve ev ziyaretleriyle sürdürülecektir. Rehberlik yapmak üzere her aileye uzman bir ekip tarafından yapılacak bilgilendirme ve düzenli ziyaretlerle ailelerimizin yaşayacağı muhtemel problemlerin önüne geçilecek ve kriz zamanlarında gerekli uzman desteği verilecektir” dediler. Aile Rehberlik Merkezi ile ilgili her türlü bilgi ve randevunun 331 54 00 numaralı telefondan alınabileceği bildirildi.

19 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR