Ender Şenol: İşgal bitmedi

Kocaeli Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)’da kimin başkan olduğu ile ilgili kriz devam ediyor. Yönetim kurulunun bazı üyeleri bir...

Kocaeli Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)’da kimin başkan olduğu ile ilgili kriz devam ediyor. Yönetim kurulunun bazı üyeleri bir araya gelerek Ender Şenol’un başkanlığını düşürmüş yerine Taner Öner’i başkan olarak atamıştı. Bu olay sonrası Muhasebeciler Odası da ikiye bölündü. Ender Şenol ve beraberindekiler yapılan uygulamanın hukuka aykırı olduğunu söylüyordu. Yönetime el koyan Taner Öner ve arkadaşları tüzüğün tanıdığı hakkı kullanarak yeni yönetimi oluşturduklarını belirtiyordu.

 

KARŞILIKLI DAVALAR

Süreç içerisinde Ender Şenol, yapılan uygulamayla ilgili Kocaeli İdare Mahkemesi’ne dava açarak yürütmenin durdurulmasını istedi. Aynı şekilde Taner Öner de Ender Şenol’a görevi kötüye kullanma davası açtı. Kocaeli İdare Mahkemesi Ekim ayı sonunda kararını açıkladı. Bir haftalık itiraz süresi vererek yürütmeyi durdurdu.  

 

YASAL SÜRE KULLANILIYOR

Mahkeme hükmü tebliğ edildikten itibaren bir ay süreyle görevin Ender Şenol’a devredilmesi gerekiyor. Karara itiraz eden Taner Öner, Ender Şenol’a yazılı bir belgeyle yasal sürenin bekleneceğini bildirdi. Bu ay sonunda yasal süre bitecek ve şu anki yönetim görevi yeniden Ender Şenol’a teslim edecek.

 

“KONGREYE GİDECEĞİZ”

Görevin ay sonunda kendisine iade edileceğini söyleyen Ender Şenol, “Yasal süreç devam edecek. Bu yönetimin görevde olduğu süre yok sayılacak ve o süre içerisinde alınan karar ve çalışmalarda yok sayılacak. Bizde olağanüstü genel kurul çağrısı yaparak kongreye gideceğiz” dedi.

 

“İŞGAL DEVAL EDİYOR”

Ender Şenol, Taner Öner ile ilgili Kocaeli İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini ve mahkemenin, ‘Bir usulsüzlük varsa bunu yargı yoluyla çözün’ uyarısında bulunduğunu hatırlatarak kısa bir açıklamada bulundu. Şenol, “Mahkeme kararını vermiş olsa da tanınan bir aylık süre kullanılıyor. Yani işin özü işgal devam ediyor” yorumunda bulundu.

19 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR