Sarıdoğan: AKP şartlarımızı kabul etmedi

SP Körfez İlçe eski Başkanı ve 7 Haziran seçimlerinde Kocaeli Milletvekili adayı, 1 Kasımda da yine Milletvekili adayı olan İl Yöneticisi Recep Sarıd...

BÜYÜT

SP Körfez İlçe eski Başkanı ve 7 Haziran seçimlerinde Kocaeli Milletvekili adayı, 1 Kasımda da yine Milletvekili adayı olan İl Yöneticisi Recep Sarıdoğan, AKP ile yapılan ittifak görüşmelerinin iki kez yapıldığını ama şartları uygun bulunmadığı için kabul etmediklerini söyledi.


“İKTİDAR DAVET ETTİ”

Recep Sarıdoğan, yapılan ittifak görüşmelerini ve siyasetin geldiği son durumu değerlendirdiği açıklamalarında, “İttifakla ilgili çalışmalar oldu ve medyaya yansıdı ama bunu biz istemedik, iktidar partisi davet etti, konuşalım dedi. Başbakan davet etiği için gidildi, oturup konuşuldu. 22 milletvekili üzerinde anlaşma yapılmak istendi. Bu sayının bize verilmesi halinde seçimden sonra ayrılarak mecliste kendi gurubumuzun oluşturulacağı söylendi” ifadelerine yer verdi.

 

“KENDİ İPİMİZİ ÇEKMEK OLDU”

Sarıdoğan, “İlk görüşmelerde bunun kabul edilmeyeceği, milletvekili sayısının verilebileceği ama seçimden sonra ayrılmamızın uygun olmayacağı söylendi ve görüşmeler bitti. Sonra aday listelerinin açıklanmasına birkaç gün kala yeniden görüşme teklifi geldi. Bizden ayrılmayın 22 milletvekilini verelim dediler. Biz de tamam, komisyonlarda yer alırız, ayrılmayız ama bazı şartlarımız var dedik. Bu şartları duyunca da, bunun kendi iplerini çekmek olacağını söylediler ve ittifak görüşmeleri bitti” dedi.

28 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR