Bir dahaki açılış ne zaman Fikri Bey?

İki kez açılıp kapanan ve 28 Eylül tarihinde tekrar kapanması gündem de olan Havaalanına ilişkin CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar açık...

İki kez açılıp kapanan ve 28 Eylül tarihinde tekrar kapanması gündem de olan Havaalanına ilişkin CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar açıklama yaparak ‘Beceriksizler bir kez daha beceremediler’ dedi.

 

BİR DAHAKİ AÇILIŞ NE ZAMAN FİKRİ BEY

Akar,  2 Kasım 2011 tarihinde ilk uçuşların başladığı Havaalanına ilişkin açıklama yaparak; ‘Her seçim öncesi şov yaparak açılış yapıyorlar bunun son örneğini 1 Kasım seçimleri öncesinde yaşamıştık. Sayın Bakan Fikri Işık yine müjde vermiş ve ‘5 Ekim´den sonra 41 liradan başlayan Trabzon uçuşları ile çalışmalar devam edecek. Yeni uçuşlar ve çalışmalar olacak. Anadolu Jet´in genel müdürü ile bakanlıkta görüştüm. Artık Cengiz Topel uçuş yok haberleri ile anılmayacak. 2016 yılı içerisinde uçuş sayıları artacak” demişti.

 

“O gün aynen kamuoyu ile şunları şunları paylaşmıştım” diyen Akar, ‘2011 yılında ilk açılışını yapan Cengiz Topel Havaalanı için yeni bir müjde daha yine seçimler öncesi aldık. 23 Ekim´de seferlerin durdurulacağının açıklanmasının ardından seferlerin durdurulmayacağı ve devam edeceği müjdelenmiş. Artık seçim öncesinde 3. kez şaşalı bir açılışla bunun kutlanması ve tüm Kocaeli halkının bu açılışa davet edilmesini Fikri Işık´ın organize ederek ihmal etmeyeceğini düşünüyorum. Böyle bir davet bana da yapılsa tüm programlarımı iptal ederek mutlaka katılırım!!! Evet o gün Sayın Bakan davet de bulunmamış ve bu görkemli açılışlarından mahrum kalmıştım. Bugün tekrar AKP hükümetine ve Sayın Işık’a sormak istiyorum. Bir dahaki açılışınız ne zaman? Yorulmadınız mı bu kenti ve vatandaşları aldatmaktan? Tekrar havaalanının açılması için yeni bir seçim mi bekleyeceğiz ve yine tüm vatandaşları açılışa davet edecek misiniz?’

 

BECERİKSİZLER YİNE BECEREMEDİLER

Akar, Cengiz Topel Havaalanın da yaşanan sürece de değinerek, “2 Kasım 2011 tarihinde açılış yapıyorlar, eksiklikleri dile getirdiğimiz de Vatan haini ilan ediyorlar. Ancak bakıyoruz önce Anadolu Jet 5 ay sonra çekiliyor, yerine Bora Jet geliyor yani pırpır uçaklarla. Peki daha sonra ne oluyor 1 yıl geçmeden Bora Jet de çekilerek havaalanı kapanıyor. Sonra dönemin Başbakanı Erdoğan devreye giriyor her zaman yaptıkları gibi ilk kez açıyorlarmış gibi 2 Eylül 2013 tarihinde tekrar havaalanı açılıyor. Önce Trabzon ile başlayan seferler birkaç günlük Antalya, Ankara macerasından sonra yine tekrar sadece Trabzon ile sınırlı kalıyor. Ancak Eylül 2014 de tekrar uçuşlar duruyor. AKP müjde vermekten yorulmuyor yeni sistemlerin devreye gireceğini ve sadece yurt içi değil yurt dışı da seferlerin olacağını anlatıyorlar. Her masalın bir sonu vardır ancak Cengiz Topel Havalanı masalı bitmiyor. Mayıs 2015 de devreye giren seferlerin Ekim 2015 de duracağı haberlerine AKP’den yeni müjdeler yeni seferler ilan ediliyor. Şimdi Anadolu Jet’in 28 Eylül de son seferi yapacağı belirtiyor. Ancak resmi bir açıklama yok. Teknoloji uzmanı Işık’a bir kez daha sormak istiyorum. Suç kimde…” dedi

06 Eylül 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

09

REIS - TRABZON UÇAKLARINDA YER BULMAKTA ZORLANIYORUZ ,ŞEHİRDE EN UFAK BİR SEFER İÇİN REKLAM VE TANITIM YAPILMADIĞI HALDE. UÇAKLAR DOLU GELİP DOLU GİDİYOR. BİZLER YENİ SEFERLER BEKLERKEN BU SEFERKİ BAHANE NE ? BU ŞEHİR HİÇ BİR ZAMAN BU KADAR BECERİKSİZCE YÖNETİLMEDİ, HİÇ BU KADAR ACİZ DURUMA DÜŞMEDİ.

Yanıtla . 0Beğen 06 Eylül 12:30
08

dursun - fikri ışık ın verdiği sözlerin hiç birisini unutmadık. ututmaya da niyetimiz yok. bizimde sözümüz olacaktır kendisine. yazıklar olsun siyaset bu kadarmı ucuz, bu kadar mı aciz oldu.

Yanıtla . 0Beğen 06 Eylül 12:30
07

vatandaş - Basit bir hesapla izmit veya adapazrında oturan bir vatandaşın istanbul havalinlarından uçmasının ne kadar mantıksız olduğunu hesaplayalım.

diyelim ki antalya ya seyehat edeceksiniz. arabanızla antalya ortalama 6,5 7 saat.

istanbul havalimanından gidecekseniz öncelikle en az 1 - 1,5 saat önce havalimanın olmanız gerekiyor + izmitten havaalinı 1 saat + 1 saat rotar + 1 saat uçak yolculuğu + 1 saat antalya havalimanında çıkmak ve şehir merkezine gitmek. TOPLAM = 5,5 saat. Hesap ortada. seyahatinizi tamamen uçağın saatine programlamak zorundasınız, izmit istanbul arası yolculuk + stres. Soruyorum size DEĞER Mİ ? TABİİ Kİ DEĞMEZ. CENGİZ TOPEL ÇALIŞMALI

Yanıtla . 0Beğen 06 Eylül 12:30
06

yunus seymen - sabiha gökçen bitik beyler. pistler yama tutmuyor, uçuşlar ortalama 1- 1,5 saat roterlı, terminal çok kalabalık, alyapı ve güvenlik sıkıntı yaratıyor. CENGİZ TOPEL in bırakın kapanmasını bir an önce verimli bir şekilde devraye girmesi gerekiyor. gündüz öğlen saatlerinde ANKARA mutlaka olmalı, direk sefer olarak ADANA, ANTALYA, DİYARBAKIR, VAN, ERZURUM, TRABZON, İZMİR olabilir. devamlılık esasıyla işletildiği taktirde CENGİZ TOPEL kısa zamanda türkiyenin sayılı havalimanı olacaktır.

Yanıtla . 0Beğen 06 Eylül 12:30
05

RAHMİYELİ - türkiyeyi besledik ama kıytırıktan bir havaalanını çalıştıramadık. yuuuuuh olsun bize, güzelim izmit hiç bu kadar aciz duruma düşmemişti. sayenizde bir şırnak kadar değerimiz yok bu ülkede.

Yanıtla . 0Beğen 06 Eylül 12:30
04

KARTEPELİ - HEYYY ARKADAŞLAR SAKİN OLUN HAVAALANININ KAPANDIĞI FALAN YOK KASITLI YAPILIYOR BU HABERLER. BU ŞEHİRDE MURAT TANDOĞAN VARKEN BİZİM ALANA BİŞEY OLMAZ...

Yanıtla . 0Beğen 06 Eylül 12:30
03

merve - Lanet olsun sizin yapacağınız işe. diyecek kelime bulamıyorum. bu şehrin içine ettiniz.

Yanıtla . 0Beğen 06 Eylül 12:30
02

serpil - biz cengiz topelden kalkan trabzon uçaklarında yer bulamıyoruz, sefer sayıları artacak diye beklerken, yeni şehirlere seferler başlasın diye beklerken bu da ne şimdi. hayrette kaldım. bu işte bir saçmalık olmalı.

Yanıtla . 0Beğen 06 Eylül 12:30
01

ADNAN - SÜPER BİR BAŞLIK OLMUŞ.

Sayın bakanımıza ve ak parti il başkanımıza kalsa 7 yıldır uçadığımız şehir kalmadı. hatta yurtdışı bile

en son verilen vaadler

ERZURUM

ANTALYA

BODRUM

ADANA

VAN

ORDU

vs. vs. vs. masalar masalar. yetti artık. kapatın gitsin. siz bu işi beceremiyeceksiniz. sizinle bu iş olmayacak.

sabiha gökçende rezil olmaya devam, çile çekmeye devaç 1 buçık 2 saat rotar yemeye devam. veya kendi aracınla pasa pasa yolculuk yapacaksın.

Yanıtla . 0Beğen 06 Eylül 12:30
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR