Derince AKP'de ilginç senaryo

AKP kulislerinde, Derince ilçe başkanlığı için henüz 6 ay önce partiye üye olan birini aday gösteren genel merkezin, artan tepkiler üzerine aday göste...

BÜYÜT

AKP kulislerinde, Derince ilçe başkanlığı için henüz 6 ay önce partiye üye olan birini aday gösteren genel merkezin, artan tepkiler üzerine aday gösterdiği Ahmet Ark'ı siyasi ve hukuk işleri başkanı yapacağı, muhaliflerin adayı Celal Ayvaz'ı ise ilçe başkan adayı gösterileceği konuşuluyorAKP'de ilginç bir senaryo parti içerisinde dolaşmaya başladı. Genel merkezin Derince ilçe teşkilatı için Ahmet Ark'ı aday göstermesi, parti içerisinde huzursuzluk yaratmış, muhalif kanat partiye yeni üye olan birinin aday gösterilmesine tepki göstererek, Derince meclis üyesi Celal Ayvaz'ı, Ark'ın karşısına aday olarak çıkarmıştı. İl başkanı Mahmut Civelek'in muhalif kanatı ikna edilememesinin ardından ilginç bir senaryo parti içerisinde dillendirilmeye başlandı. Senaryoya göre; Celal Ayvaz başkan adayı olarak gösterilecek, Ahmet Ark ise siyasi ve hukuk işleri başkanlığına getirilecek.
GÖRÜŞMELER YAPILDI
Henüz temmuz 2011 tarihinde partiye üye olan Ahmet Ark'ın aday gösterilmesi sonrası parti içerisindeki muhalif kesim hemen harekete geçmiş, oluşturdukları ekiple AKP İl Başkanı Mahmut Civelek'i makamında ziyaret ederek, Ark'ı ilçe başkanı olarak istemediklerini dile getirmişti. Bu durum sonrasında Civelek, Derince ilçe teşkilatı mensupları ile sık sık bir araya gelmeye başladı. Civelek, son olarak Afyon gezisi öncesinde muhalifler tarafından aday çıkarılan Derince Belediyesi Meclis Üyesi Celal Ayvaz ile bir araya gelmişti.
DENGELER SAĞLANACAK
Bu görüşmenin oldukça uzun sürmesi dikkat çekerken, Civelek daha sonra Ahmet Ark ile bir araya geldi. Görüşmeler sancılı geçince, hem genel merkez hem de il yönetimi, teşkilat içerisindeki dengeleri yeninden sağlamak için harekete geçti. Senaryoya göre; genel merkez tarafından aday gösterilen Ahmet Ark, kendi isteğiyle siyasi ve hukuk işleri başkanlığına geçecek, Celal Ayvaz ilçe başkan adayı olacak. Bu sayede hem genel merkez hem de teşkilat içerisinde dengeler tekrar sağlanacak. Bu senaryonun ne kadar doğru olup olmadığı bilinmez ama bilinen gerçek ise Derince ilçe kongresine kadar oldukça zor bir süreç var.

10 Şubat 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR