Recep Ekşi: Eziyet haline gelen uygulamalar acilen düzeltilecektir

Kocaeli Ticaret Odası başkan adayı Recep Ekşi ve ekibi, KSMMMO Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ekşi, “Ticaret odası üyenin hizmetind...

BÜYÜT

Kocaeli Ticaret Odası başkan adayı Recep Ekşi ve ekibi, KSMMMO Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ekşi, “Ticaret odası üyenin hizmetinde olmalıdır. Eziyet haline gelen uygulamalar acilen düzeltilecektir” dedi

Yaklaşan Ticaret Odası seçimleri nedeniyle, adayların yoğun kulis ve üyeleri ikna çalışmaları devam ederken başkan adayları arasında adı geçen şimdiki Meclis Başkanı Recep Ekşi ve birlikte hareket ettiği Ramazan Baştürk, Bünyamin Dal ve Hakkı Özkan ile birlikte Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) Yönetim Kurulu’nu ziyaret ederek ticaret odasındaki işlemlerde aksayan yönler ile önümüzdeki dönemde yapmayı düşündükleri hakkında görüşlerini açıkladı.

“TİCARET ODASI ÜYENİN VE KENTİN HİZMETİNDE OLACAK”
Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu’nu ziyaret eden Recep Ekşi, “Türkiye’nin en eski ticaret odalarından biri olan ve öncelikle Kocaeli’de ticaret yapan üyelerinin hizmeti için kurulmuş bulunan Kocaeli Ticaret Odası’nın, zamanla bazı fonksiyonlarını yitirdiğini, birçok üyenin odaya, sadece birtakım işlemler için gerekli olan sicil ve yetki belgelerini almaya ve genel kurullarını tescil ettirmeye geldiğini belirterek, bu işlemlerin bugün için bir eziyet haline geldiğini, bunda işlem servislerinde gerekli tedbirleri almayan ve personel takviyesi yapmayan yönetimin sorumluluğu vardır” dedi.

SİCİL VE İŞLEM SERVİSİNE PERSONEL TAKVİYESİ
Bazen dakikaların bile önemli olduğu bir belge için, saatlerce beklenmesinin telafisi mümkün olmayan zararlar doğurduğunu kendi şirketlerinden bildiğini söyleyen Recep Ekşi; basit tedbirler ile giderilebilecek aksaklıklardan herkesin şikayetçi olduğunu, 3-4 personelin sicil ve kayıt işlemlerine yetişemediğini, seçimlerden sonra ilk olarak buraların ele alınacağını ve atıl servislerden buraya takviye yapılacağını, belge harçları için vergi dairesi veya bankaya gitmek yerine eskiden olduğu gibi oda veznesine yatırılmasını sağlayacaklarını ifade etti.

“FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNACAĞIZ”
Ticaret odasında firmalar adına işlemlerin gerek kendi bünyelerinde çalışan muhasebe elemanları, gerekse hizmet aldıkları mali müşavirler tarafından yürütüldüğünü de söyleyen Ekşi, aksaklıkların giderilmesinde ticaret odası yönetimi olarak KSMMMO yönetimi ile sık sık bir araya gelerek, müştereken üretilen hizmetin ticaret erbabına daha iyi sunulabilmesi için fikir alışverişinde bulunacaklarını, en büyük iki meslek örgütü olarak bundan sonra daha sıkı ilişki içinde olunması gerektiğine inandıklarını da söyledi.

“ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİZ”
KSMMMO olarak, ticaret odası üyelerinin hepsine hizmet üreten bir meslek kuruluşu sıfatıyla, zaman zaman aksayan yönler ile ilgili oda üyelerinden gelen talepleri ticaret odası yöneticilerine aktardıklarını ifade eden KSMMMO Başkanı Ender Şenol, “Bu ziyaretten ziyadesi ile memnun olduk. Hizmetin kalitesinin artırılması yönünde gelebilecek tüm talep ve tekliflere meslek camiası olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. Öncelikle bahsedilen iyileştirmelerin yapılması gerekiyor. Bu seçim yarışından Kocaeli Ticaret Odası camiası için hayırlı bir sonuç çıkacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

28 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR