Utku Binici, CHP’yi yeniden inşa edecek

CHP eski il yöneticisi Utku Binici, CHP İzmit İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Binici, ekibiyle birlikte CHP’yi tabandan inşa edeceklerini s...

BÜYÜT

CHP eski il yöneticisi Utku Binici, CHP İzmit İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Binici, ekibiyle birlikte CHP’yi tabandan inşa edeceklerini söyledi.

CHP’de Eylül ayında açıklanması beklenen kongre takvimi öncesinde ilçe örgütlerinde adeta adaylık yarışı yaşanıyor. 12 Haziran genel seçimlerinden sonra özellikle seçimlerde başarısız olan ilçelerde başkan adayları tek tek ortaya çıkıyor. Uzun süredir İzmit ilçe örgütünde kulis çalışmalarını sürdüren eski yönetim kurulu üyesi Utku Binici adaylığını resmen açıkladı. Şen İş Merkezi Kat: 4 No: 144’te bir büro kiralayan ve adaylık çalışmalarını burada sürdüren Binici, gazetemize adaylık süreciyle ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

SİYASET EMEK İSTER
CHP’nin tabanından geldiğini ve gençlik kolları üyeliği döneminden günümüze kadar tabanı canlandırmak için çalıştığını belirten Binici şöyle konuştu “Ben uzun süredir parti içerisinde yer alıyorum. Gençlik kolları üyeliğimden bu yana hep tabana yönelik çalışmalarım oldu. Şu dönemde ilçedeki eksikliği gördük. Önce ağabeylerimle, sonrasında tek tek üyelerle görüştük. Yaklaşık 2 bin üye ile birebir temas kurduk. Kimsenin konuşmadığı, önemsemediği üyelerle konuştuk. Artık siyasete emek harcamak lazım. 1, 2 aylık süreçte ben adayım demekle olmuyor.

CHP PARÇALANMIŞ DURUMDA
CHP şuanda parçalanmış durumda. Böyle durumlarda muhalif isimleri bir araya getirmek, ortak bir çatı oluşturmak önemli. Ben çalışmamın ilk 5 ayında bunu başardım. Görüştüğüm insanlarda fikir birliği oluşturdum. Partimin tabanıyla hareket ettim. Asla tabandan kopmadım. Biz hiçbir kişiye taraf olmadık. Adamcılığı kabul etmedik. ‘Biz kimsenin adamı değiliz’ dedik. Parti içerisinde ismi öne çıkan kişiler bizim çalışmamız içerisinde olabilirler. Ancak bilsinler ki ben kimsinin söylediğini yapmam. Kimsenin adamı olmam. Onlar ancak bizim çalışma kurallarımız içerisinde bizimle çalışabilirler.

YÖNETİM BAŞARISIZ
Şu anki İzmit ilçe yönetimini başarılı bulmuyorum. Aday olmamın sebebi budur. 1.200 oy farkını 28.000’e kadar çıkarmanın neresi başarıdır? Biz siyaset yapıyoruz. Başarısızsan görevi bırakacaksın. Ben de başarısız olursam görevi bırakacağım. Arkamdan gelen genç arkadaşlarımın önünü açacağım. Biz atanmış Cengiz Sarıbay yönetiminden sonra dedik ki artık İzmit ilçede siyaset yapacağız. Bu süreçten sonra bu ofisi tuttuk. Çalışmalarımıza hız verdik. İzmit’i 3’e böldük. Her bölgede 21 arkadaşımız görev yapıyor. Toplamda 62 kişilik bir aileyiz. Bizim talebimiz ve taahhüdümüz parti içi demokrasidir.”

10 Ağustos 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR