Suadiye’de yağmursuyu ızgara çalışması

Kartepe ilçesinde aşırı yağışlarda su baskını yaşanan bölgelerdeki sıkıntının çözüme kavuşturulması ve ulaşımı güvenli hale getirmek amacıyla alt yapı...

BÜYÜT

Kartepe ilçesinde aşırı yağışlarda su baskını yaşanan bölgelerdeki sıkıntının çözüme kavuşturulması ve ulaşımı güvenli hale getirmek amacıyla alt yapı düzenlemelerine hız verildi.

 

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bu kapsamda yürüttüğü çözüm odaklı çalışmalarının bir ayağını da Suadiye bölgesinde Mesudiye Caddesi üzerinde devam ettirdi. Ekipler, yerleşimin ve iş yerlerinin olumsuz etkilendiği cadde üzerinde yağmursuyu ızgara çalışması ile olası su taşkınlarının önüne geçmeyi hedefliyor.

 

Yaya ve araç trafiği bakımından önem arz eden güzergahta ekipler, 7 metre uzunluğunda yağmursuyu ızgara çalışması yanında 50 metre yağmursuyu hattı döşeyerek yolda biriken suların ıslahını gerçekleştirdi. Yapılan çalışıma ile güzergahta biriken yağmursularının akışına yön verilmesi sağlanarak artık su birikintisi oluşması engellendi.

05 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR