2011 Türkiye şampiyonları Brisa’dan

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 24-26 Haziran tarihleri arasında Nevşehir’de yapılan Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası tamamlandı. 24 Haziran...

BÜYÜT

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 24-26 Haziran tarihleri arasında Nevşehir’de yapılan Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası tamamlandı. 24 Haziran Cuma günü Büyük erkekler-Genç erkekler ve Bayanlar zamana karşı yarışmaları yapıldı. Yarışmalarda rakiplerine üstünlük sağlayan Brisasporlu sporcular, katıldığı üç kategoride Türkiye şampiyonu olma başarısı gösterdi.
Üniversite sınavları nedeniyle Cumartesi günü saat 10.00’da büyük bayanlar kategorisiyle yarışın ilk startı verildi. Yarışların startlarını Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve Nevşehir Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar verdi. Nevşehir Hükümet Konağı önünden start alan yarışlarda büyük bayanlar 30 kilometre gidiş ve dönüş olarak 60 kilometre yarıştılar. Yarışmada rakiplerine üstünlük sağlayan Brisaspor bayan takımı sporcuları finiş çizgisine üç sporcu olarak gelmeyi başardı ve zamana karşı yarışından sonra yol yarışında da Türkiye şampiyonları Brisasporlu bisikletçilerin oldu.

ÜÇLÜ ZAFER MUTLULUĞU
26 Haziran Pazar ise Saat 10.00’da start alan 140 kilometrelik yarış büyük erkekler kategorisi ile başladı. Yarışın startını Türkiye Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Bekir Gezer verdi. 15 kilometresine kadar toplu olarak gelinen yarışta, mesafe arttıkça ana gruptan kopmalar yaşandı. Zorlu yarış sonrasında finiş çizgisini geçen ilk takımımız Kocaeli Brisaspor oldu. Brisaspor’dan Kemal Küçükbay birinci, Nazım Bakırcı ikinci ve Uğur Marmara yarışı üçüncü olarak tamamlayarak takımımıza 3’lü zafer mutluluğu yaşattı.

YENİ BİR YARIŞ DAHA
Yarıştan sonra ilk gün yapılan zamana karşı yarışları ve ikinci gün yapılan yol yarışlarında dereceye giren sporculara kupa ve madalya verildi. Derece yapan sporcuların madalyalarını Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Bekir Gezer ve Nevşehir Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar takdim etti. Takımımız Uluslar arası Bisiklet Birliği (UCİ) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu 2011 yılı faaliyet programında yer alan ve 30 Haziran -3 Temmuz 2011 tarihleri arasında Nevşehir’de gerçekleştirilecek “Tour Of Capadocia 2.2 “Yarışına katılacak.


Yarışma sonuçları
Büyük Erkekler 25 km zamana karşı yarışı:
1.Mert MUTLU (Brisaspor) 00.31.25 2.M.Eyüp KARAGÖBEK (Konya Şekerspor) 00.31.27 3.Kemal KÜÇÜKBAY (Brisaspor) 00.31.32

Genç Erkekler 20 km zamana karşı yarışı:
1.Feritcan ŞAMLI (Brisaspor) 00.24.02 2.Lütfullah TANRIVERDİ (Brisaspor) 00.25.21 3.Muhammet KELEŞ (Manisaspor) 00.26.08

Büyük Bayanlar 13 km zamana karşı yarışı:
1.Merve TAYFUN (Brisaspor) 00.20.57 2.Gül ÇELEBİ (Brisaspor) 00.21.14 3.Esra KÜRKÇÜ (Brisaspor) 00.21.28

Büyük Bayanlar 60 km Yol yarışı
1.Gül ÇELEBİ (Brisaspor) 2.Esra KÜRKÇÜ (Brisaspor) 3.Merve TAYFUN (Brisaspor) 4.Seda ÖZTÜRK(ferdi sporcu) 5.Nurdan ESEN (Sakarya Telekom spor)

Büyük erkekler 140 km Yol Yarışlarının Sonuçları
1.Kemal KÜÇÜKBAY (Brisaspor) 2.Nazım BAKIRCI (Brisaspor) 3.Uğur MARMARA (Brisaspor) 4.Bünyamin ÖZDEMİR (Manisaspor) 5.Mert MUTLU (Brisaspor) 6.Fatih HARMANCI (Manisaspor) 7.Nevzat KIRAL (Brisaspor) 8.Mustafa SAYAR (Konya Şekerspor)

30 Haziran 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR