Hem öğrendiler hem eğlendiler

Kocaeli Bilim Merkezi “Doğanın Kalbine Yolculuk” sloganıyla gerçekleştirdiği etkilikte öğrenciler Kartepe Kuzu Yayla’da bir dizi inceleme ve araştırm...

BÜYÜT

Kocaeli Bilim Merkezi “Doğanın Kalbine Yolculuk” sloganıyla gerçekleştirdiği etkilikte öğrenciler Kartepe Kuzu Yayla’da bir dizi inceleme ve araştırma yaptılar. İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinlikle öğrenciler ekoloji terimleri (tür, flora, fauna, habitat, bitki örtüsü, ekosistem, ekoloji) görsel bir şekilde yerinde görüp öğrendiler.

 

120 ÖĞRENCİ KATILDI

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi tarafından düzenlenen “Doğanın Kalbine Yolculuk” etkinliği 13-14 Haziran tarihlerinde yapıldı. İki gün süren etkinliğe 120 öğrenci katıldı. Öğrenciler Kuzu Yayla’daki bitki ve canlı türleri hakkında rehber hocalar tarafından bilgilendirildiler.

 

BİTKİ KOLEKSİYONU OLUŞTURDULAR

“Doğanın Kalbine Yolcuk” etkinliğine katılan öğrenciler alanda toplandığı bitki, yaprak ve mantarları büyüteç ve mikroskop yardımıyla incelediler. Öğrenciler, topladıkları bitkileri sınıflarına ayırarak beyaz bir kağıt üzerine yapıştırıp bitki koleksiyonu (herbaryum) oluşturdular.

 

REHBER HOCALAR EŞLİĞİNDE ÖĞRENDİLER

Bilim Merkezi’nde görevli rehber hocalar eşliğinde doğadaki canlıları inceleyen öğrenciler mantarların yaşam döngüsü, ekosistemdeki yeri, birlikte yaşam ilişkisi, kullanıldığı ekonomik alanlar hakkında bilgi aldılar. Ayrıca öğrenciler, su ekosistemi, suyun önemi, suyun içindeki mikroskobik canlıların (plankton, omurgasız hayvanlar, böcekler) yaşamı hakkında merak ettiklerini yerinde öğrendiler.

16 Haziran 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR