MHP’ye büyük katılım

MHP Başiskele İlçe Teşkilatı’nın düzenlemiş olduğu ‘Büyük Gün Bugün’ isimli program önceki akşam gerçekleştirildi. Programda toplam 250 kişi MHP’ye ge...

BÜYÜT

MHP Başiskele İlçe Teşkilatı’nın düzenlemiş olduğu ‘Büyük Gün Bugün’ isimli program önceki akşam gerçekleştirildi. Programda toplam 250 kişi MHP’ye geçti

MHP Başiskele İlçe Teşkilatı’nın düzenlemiş olduğu ‘Büyük Gün Bugün’ isimli program önceki akşam Başiskele Karşıyaka Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa; MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, MYK üyesi Büyükşehir Belediyesi aday adayı Saffet Sancaklı, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, eski MHP milletvekili Kemal Köse, eski MHP il başkanı Ruhi Çavdar, MHP Başiskele İlçe Başkanı Halit Bayhan, MHP Körfez İlçe Başkanı Yağız Gönen Öztürk, MHP Kartepe İlçe Başkanı Murat Kalender, MHP Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek, MHP Kadın Kolları İl Başkanı Şirin Aydın ve çok sayıda partili katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program dua okunması ile devam etti.

“SEÇİME HAZIR OLACAĞIZ”
Esma Hüsna Demir’in okuduğu İstiklal Marşı ayakta alkışlandı. Ardından Başiskele İlçe Başkanı Halit Bayhan açılış konuşmasını yaptı. Bayhan, “Yaklaşık bir yıl önce göreve geldik. Hedefimiz üye sayımızı 5 katına çıkarmaktır. 11 mahalle temsilcimizi atayacağız. Diğer mahallelerimizde 6’ncı ay itibariyle tamamlanacaktır. Bugün itibariyle eğitim programlarımıza ağırlık verecek bin 500 kişilik ekibimizle seçime hazır olacağız. Başiskele genel olarak yerel yönetimlerden memnun değil. Bu memnuniyetsizlik yüzde 70 oranındadır” dedi.

“DERİNDEN ÇALIŞIYORUZ”
Ardından söz alan İl Başkanı Aydın Ünlü eski milletvekili Cumali Durmuş’un önceden planlanmış bir program nedeniyle katılamadığını söyleyerek sözlerine başladı. Ünlü, “Başiskele’yi aldım diyebilmek için burada toplandık. Siyasetimiz çok iyi gidiyor. Ülkücü hareket derinden çalışıyor. Teşkilatımıza güvenin ayrıntılarla uğraşmayın. Başiskele’ye güvenin. Hepimiz kazanmak ve başarmak zorundayız. Teşkilat inandığı için bizde çalışacak ve başaracağız” dedi.

“KALABALIK EN İYİ CEVAP”
Ünlü’den sonra söz alan 21’nci dönem milletvekili Kemal Köse AKP’yi eleştirerek, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bu kalabalık en iyi cevap olacaktır. MHP oldukça Türk milleti var olacaktır. Umutsuzluğa düşersek kaybederiz. İnanacağız. İnanmış insan atom bombasından daha tehlikelidir. Bu toprakların bedeli kandır. Sancaklı iyi bir isim. Biz de onunla adam gibi kol kola çalışacak ve Büyükşehri alacak. İlk seçimi yerel seçimlerde vuracağız. 3’ncü tokatta AKP bitecek” dedi. Bursa Mitingindeki ‘Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganını hatırlatan Köse ayakta alkışlandı.

“SAVAŞMA VAKTİ”
Ülkemiz zor günler geçiriyor diyen Saffet Sancaklı, “Zaman makam ve mevki peşinde koşmak yerine ülke birliği adına savaşma vakti. Hiçbir zaman olmaması gereken şeyler yapılıyor. Bunun karşısında duran tek parti MHP. Bunun farkındayız. Ama başkaları da farkında. Durmadan anket hazırlıyorlar. İnanın Kocaeli’de yapılan anketler o kadar lehimize ki her hafta bakanlar geliyor. Daha da gelecekler. Gördüğüm manzara MHP herkesten daha çok oy alacak” dedi.

“DANGALAĞA CEVAP VERİYORUM”
Son olarak söz alan Milletvekili Türkkan, “Buradaki tablonun sadece yüzde 50’sini bekliyordum. İlk defa mahcubiyetimden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Herkese tek tek teşekkür eden Türkkan, “Hepimiz Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin çocukları değil miyiz? Bahçeli vur diyecek vuracağız, öl diyecek öleceğiz. MHP’liler olarak sokaklara çıkın. Yapacaklarınızı anlatın. Meclis’te parmak siyaseti var. Hepinizden daha fazla fedakarlık istiyorum. Bahçeli’ye laf söyleyen dangalağa cevap verme gereği duydum” dedi.

PLAKETLER SUNULDU
Konuşmaların ardından İl Kadın Kolları Başkanı Şirin Aydın kısa bir süre önce ataması gerçekleştirilen Serap Kulaksız ve yönetimine yetki belgelerini verdi. İlçe Başkanı Bayhan tarafından mahalle temsilcilerinin ataması ve tanıtımı yapıldı. Partiye destek olanlara ve emeği geçenlere teşekkür belgeleri verildi ve sandık gönüllüleri tanıtıldı. Milletvekili Türkkan, eski milletvekili Kemal Köse tarafından partiye yeni üye olanlara katılım belgelerini takdim etti. Program yerel sanatçı Ozan Cengizhan’ın konseri ile son buldu.

02 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR