Yeni tüketici kanunu anlatıldı

        Geçtiğimiz hafta içinde yürürlüğe giren 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile ilgili İzmit’te bir seminer verildi. Ticaret İl M...

BÜYÜT

 

 

 

 

Geçtiğimiz hafta içinde yürürlüğe giren 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile ilgili İzmit’te bir seminer verildi. Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen seminerde, Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Meclis Başkanı Bülent Karagöz, çeşitli kamu kuruluşu ve dernek temsilcilerinin yanı sıra İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin ve zabıta personeli de hazır bulundu.

 

GÜZEL, BİLGİLENDİRDİ

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Piyasa Gözetimi ve Denetimi Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanı Yakup Güzel, 28 Mayıs itibariyle yürürlüğe giren yeni kanun hakkında katılımcılara detaylı bilgi verdi. Toplantıda, yeni yasanın tüketiciye yeni haklar getirdiği bu konuda kurumların gelen istek ve şikayetleri buna göre değerlendirmesi gerektiği da kaydedildi.

 

ZABITAYA PLAKET

Toplantı sonunda örnek tüketici çalışmaları yapan İzmit Belediyesi Zabıtası’na teşekkür plaketi de verildi. Zabıta Müdürü Muhammet Ergin plaketi, Veysi Uzunkaya, Bülent Karagöz ve Yakup Güzel’in elinden alarak teşekkür etti.

 

 

03 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR