İzmit meclisinde 30 Mart gerilimi

      İzmit Belediyesi’nin şubat ayı meclisi dün Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı. 13 gündem maddesinin ele alındığı mecliste önerge sunan CHP’li Fa...

 

 

 

İzmit Belediyesi’nin şubat ayı meclisi dün Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı. 13 gündem maddesinin ele alındığı mecliste önerge sunan CHP’li Fahri Örengül, “MİA Projesi kapsamında Esas Holding’in alışveriş merkezi yapacağını öğrendik. Büyükşehir’e bilgilendirme istemiştik. İnşaatın mühürlendiği yönünde haberler çıktı. Bu konunun aydınlatılmasını istiyorum” dedi.

 

ARAZİ HAREKETLERİ VAR

Projenin iptal edileceğini ileri süren Örengül, “Bölgede arazi hareketleri var. İptal olsa bile orada haksız sonuçlar doğacak. Bunlar kamu vicdanını acıtan şeyler” ifadelerini kullandı. Örengül’e yanıt veren Başkan Doğan ise “Firmadan ruhsat alındı. Daha önce mühür kaldırılarak şantiye olarak kullanılmasına karar verildi. İzmit Belediyesi personeli bir haksızlığa yol açacak uygulama yapmaz. Çok titiz davranıyoruz” dedi.

 

30 MART’TA GÖRECEĞİZ

İzmit Belediyesi’nin çocuklara bisiklet dağıtımını eleştiren Fahri Örengül, “Ulaşım için ne yaptınız da bisiklet dağıtıyorsunuz? Sınıfta kaldınız” dedi. Nevzat Doğan ise, “30 Mart’ta kimin sınıfta kaldığını göreceğiz” dedi. Öte yandan Kartepe Belediye Başkan adaylığı gerekçesi ile encümen üyeliğinden istifa eden Hüseyin Üzülmez’in yerine yeni üye seçildi. Üzülmez’in yerine Muharrem Güner, yapılan kapalı oylama ile 32 oyla üyeliği seçildi.

 

04 Şubat 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR