İki gencin ölümüyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı

"Melisa Fıçıcı’nın yakın arkadaşından şok ifadeler" haberi için tıklayın   "Melisa ve Ziyatcan gözyaşlarıyla uğurlandı" haberi için tıklayın   Kan...

"Melisa Fıçıcı’nın yakın arkadaşından şok ifadeler" haberi için tıklayın

 

"Melisa ve Ziyatcan gözyaşlarıyla uğurlandı" haberi için tıklayın

 

Kandıra’da Cebeci Plajında iki genç ölü olarak bulundu. Tatil yapmak için Cebeci sahiline giden Ziyatcan Yağcı (18) ve kız arkadaşı Melisa Fıçıcı (17) sabah ölmüş olarak bulundu. Sabah plaja inen tatilciler tarafından cankurtaran kulübesinde Ziyatcan Yağcı'nın cesedini gören vatandaşlar hemen Jandarmaya haber verdi. Daha sonra plaja kurulmuş olan çadırda da Melisa Fıçıcı'nın cesedine ulaşıldı.

 

İNTİHAR MI CİNAYET Mİ?

Jandarma ilk tespitlerine göre haftalardır birlikte tatil yapan ikilinin hikayesini araştırdı. Eldeki bulgular ışığında Ziyatcan Yağcı'nın önce Melisa’yı öldürdüğü sonra da intihar ettiği ihtimali üzerinde duruluyordu fakat çadırda bulunduğu iddia edilen intihar mektubu iki gencin de intiar ettiğini doğrular nitelikte. Melisa’nın boğazına sarılmış bir fular ve vücudundaki darp izleri ise bu olasılığı güçlendiriyor. Olay yerinde yapılan araştırmaların ardından iki gencin cesetleri morga kaldırıldı. Hayatını kaybeden iki genç ile ilgili yapılan araştırmada Melisa ve Ziyatcan’ın bir cast ajansına kayıtlı oyuncu oldukları öğrenildi. İzmit’te yaşayan gençlerin tatil amacıyla 17 Haziran’da Kerpe’ye gittikleri bilgisine ulaşıldı. Annesi Ayfen Fıçıcı ile Dünya Bankası’nda yaşayan Melisa’nın, annesi ve babasının bir süre önce boşandığı öğrenildi.

 

SOSYAL MEDYA HESABINDA DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIMLAR

Çadırda ölü olarak bulunan Melisa Fıçıcı’nın Facebook hesabında, isminin yanında “ÖLÜ” ibaresinin yazması ve sürekli ölümle ilgili paylaşımlar yapması ise dikkat çekti. Sevgili oldukları öğrenilen Ziyatcan ve Melisa’nın İzmit’te ikamet ettiği de öğrenildi. İki gencin cansız bedenleri yapılan incelemenin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

 

DİZİLERDE ROL ALMIŞ

Melisa Fıçıcı'nın İzmit’te bir cast ajansına kayıtlı olduğu ve birçok dizide rol aldığı da ortaya çıktı. ‘Medcezir’, ‘Kaderimin Yazıldığı Gün’ ve ‘Tatlı Küçük Yalancılar’ gibi dizlerde rol alan Melisa’nın bu hafta oyunculukla ilgili sertifika alacağı da öğrenildi. Genç Melisa’nın Instagram hesabında önceki gün paylaştığı arkadaşının fotoğrafının altına yazdığı, “Canımın içi seni çok özledik. Hele ben hala senin kabrine gelemedim. O yüzden senin yanına gelmeye karar verdik çok az kaldı” yazdığı görüldü.

 

AMCASI: GECE OKEY OYNUYORLARDI

Cebeci sahilinde cankurtaran kulübesine asılı olarak bulunan Ziyatcan Yağcı'nın amcası Ahmet Bey, “Yeğenim kendi halinde sakin bir gençti. Ziyatcan, efendi kendi halinde yaşayan kimseye zararı olmayan biri. Beni dün gece saat 03.00’e doğru aradı, erkek arkadaşlarıyla okey oynadığını söyledi. Kız gece mi geldi, nasıl geldi? Bu konuda bir bilgimiz yok. Rahmetli kız arkadaşının internete öldüğünü yazdığı bir çocuk ismi var. Kimdir, nedir, ne zaman öldü? Onu da bilemiyoruz" şeklinde konuştu. 

 

TANIYANLAR ‘CİNAYET’ DİYOR!

Melisa Fıçıcı ve Ziyatcan Yağcı'nın ölümüyle ilgili sosyal medyada bu çiftin yakınları olayın intihar süsü verilmiş bir cinayet iddiasında bulundu. İşte Melisa ve Ziyatcan’ı tanıyan kişilerin paylaştığı mesajlardan bazıları şöyle:

  • “Otopside belli olacak, fakat ben intihar süsü verildiğine inanıyorum. Kesinlikle o çocuklar hayat doluydu. Herkes bilir, şerefsizler kıydılar canına. İnşallah bulunur suçlular ve cezası verilir.”
  • “İnan kanım dondu, bu hayat dolu çocuklara kim yapar bu caniliği ya. Bu hayatta herkes oyuncu Bekir Gündoğdu ama bazıları kötü adam rolüne, maalesef sapık rolüne kendilerini çok fazla kaptırıyorlar. Gerçek birer cani oluyorlar adeta. Hayatının baharında iki güzel çiçeği solduran bu canilerin en kısa surede, ama en acilinden yakalanmasını temenni ediyorum.”
  • “Ziyatcan’ın Melisa’ya kıyabilmesine ihtimal yok. Her ne olursa olsun Ziyatcan kesinlikle kıyamazdı ona.”

 

"MELİSA'NIN CANINI BEN ALDIM"

Ziyatcan Yağcı'nın öldürdüğü genç kızın annesine de "Melisa'nın canını ben aldım" yazılı bir not bıraktığı öğrenildi. Söz konusu notta, Melisa Fıçıcı'nın annesinden özür dileyen Ziyatcan Yağcı'nın "Ayfer Teyze Melisa'nın hiçbir suçu ve günahı yok. Biz Oğuzhan'ın arkasından gidiyoruz. Melisa'nın ve kendi canımı ben aldım" yazdığı belirtildi. Notta adı geçen Oğuzhan'ın, Melisa ve Ziyatcan'ın bir süre önce yaşamını yitiren ortak arkadaşları olduğu öne sürülüyor.

 

"MELİSA İNTİHARI KAFASINA KOYMUŞTU"

Ziyatcan ve Melisa’yı tanıyanların gazetemize göndermiş oldukları bilgilerde de olayın bir cinayet olmadığına inandıklarını ve Melisa ile Ziyatcan’ın bir süredir intihar etmeyi kafalarına koydukları belirtiliyor. Gazetemize gelen bir istihbaratta olay şu şekilde ifade edilmiş: “Bana göre ortada cinayet yok Ziyatcan sadece Melisa’nın istediğini yaptı. Melisa’nın kafasında planladığı buydu. Hayatının son günlerini doya doya yaşadılar ve sonunda yaptılar kafalarındakini. Melisa, Ziyatcan’a her şeyi yatırabilirdi son kez de bunu istedi ve Ziyatcan da yaptı. Melisa sadece Oğuzhan Tunay’ın yanına gitmek istediği için bunu yaptı. Ziyatcan da onun her istediğini yapacağı için son olarak bunu yaptı. Bana göre olay bu”

 

MELİSA’NIN DAYISI İLİŞKİLERİNE KARŞI ÇIKMIŞ

Habertürk’te yer alan bilgiye göre; ölen Melisa’nın dayısı Salim Kolpar, yeğeninin sağlık meslek lisesinde hemşirelik bölümünde okuduğunu söyleyerek “Ben bu çocukla arkadaşlığını duyduğumda dayısı olarak karşı çıktım. Çünkü çocuğun uyuşturucu kullandığı yönünde iddialar duydum. Bu iddialar üzerine uzaklaştırmak için çok çaba sarf ettim. 4 gündür tatildelermiş birlikte. Bilseydim karşı çıkardım. Çok çaba sarf ettim görüşmemeleri için ama beni dinleyen olmadı. Maalesef annenin çocuğuna karşı sevgisi her zaman öne geçti. Kız kardeşim Ayfer çok tutkundu kızına. Her zaman onun istediğini yapmaya çalışırdı. Parçalanmış bir aile olduklarından, baba genelde yurtdışında çalışırdı, annesi de çocuğuyla ilgilenmeye çalışıyordu. Yeğenim, bu arkadaşıyla bizden saklı olarak buluşmayı sürdürdü. Bizim canımız yandı, bu olaya her ne sebep olduysa başkalarının canı yanmasın istiyoruz. Ölümüyle ilgili gerçeklerin ortaya çıkması için Adli Tıp’tan gelecek sonucu bekliyoruz” dedi. Kolpar, Melisa’nın annesi ve babasının ayrıldığını, annesinin mahkemeye başvurarak kızına kendi soyadını verdiğini anlattı.

 

ZİYATCAN ÜVEY BABASININ YANINDA KALIYOR

Ziyatcan Yağcı'nın annesinin Kazakistanlı olduğu ve Kazakistan'ın Almaata şehrinde yaşadığı öğrenilirken çiftin ayrıldıktan sonra annesinin Ziyatcan’ı Kazakistan’a götürmek istediği ancak Ziyatcan’ın kabul etmediği iddia ediliyor. Ziyatcan’ın yanında kaldığı Cihat Yağcı'nın da üvey babası olduğu öğrenildi. Ziyatcan, burada üvey babası ve iki kardeşiyle birlikte yaşıyordu. Ziyatcan'ın annesinin cenaze için Kazakistan'dan Kocaeli'ye geleceği öğrenildi.

 

“İNTİHAR EDECEK GİBİ DEĞİLLERDİ”

Melisa Fıçıcı'nın sınıf arkadaşının annesi olan Müsser Şapoğlu, 17 yaşındaki Melisa’nın astım krizi olduğunu belirterek, “İzmit Namık Kemal Lisesinden kızımın sınıf arkadaşıydı. Kızın astım krizi var. Sinirlendiği zaman düşüp bayılıyor, ayıldıktan sonra hiçbir şey hatırlamıyor. Çok aşırı derecede sinirlenmem gerekiyor düşüp bayılmam için demişti. Bir aydır buralarda kalıyordu. Taşkınlıkları yok kendi hallerinde çocuklar bunlar. Neşeliydiler, hayat dolu kesinlikle üzüntüleri yoktu. Ama dün kız burada yokmuş, bir arkadaşı ölmüş onun için kabrine gitmiş. Sosyal medya hesabında zaten yazıyormuş, kabrine gelmemize az kaldı diye. Kendi kızımda diyor ki asla bir şey yapacak biri değildi. Kızım olayı duymuş beni aradı kesinlikle sevgilisi değildi diyor. Sahilde çadırda yaşıyorlardı. Bir kız daha vardı yanlarında. 3 arkadaş olarak kalıyorlardı. O kızı geçen hafta gördüm yok buralarda. İkisi tek kalıyorlardı. İntihar etmiş olamazlar büyük ihtimalle tartışma olayında kız düştü başını çarptı çocuk korktu” ifadelerini kullandı.

 

“ESNAFTAN BORÇ İSTEMİŞ”

Kandıra Cebeci’de esnaflık yapan Murat ise “Burada ölen Ziya kardeşim benden borç para istedi. İzmit’e gideceğini söyledi hal ve hareketleri çok farklı idi. Fazla samimiyetimiz olmadığından dolayı vermedim parayı. Sabah kalktık böyle bir şey duyduk. Ama dün ben Melisa nerede dediğimde çadırda dedi. Ben de baktığımda uyuyor muydu ölmüş müydü bilemem. Saat 4 gibi tekrar Melisa’yı sordum yine çadırda dedi ama ben inanamadım o sıcakta çadırda kalmak imkânsız. Ben ister istemez şüphelendim ama öyle bir şey olacağını tahmin etmedim. Bizlere kardeş olduğunu söylediler, sevgiliyiz falan demediler. Biz de onları kardeş biliyorduk. Hatta yardım edelim diye iş imkânı sunduk. Herhangi bir şeyleri yoktu burada gezerlerdi, herkes tanır onları. Kötü alışkanlıkları yoktu. Çok üzüldük ailesine sabırlar diliyorum Allah rahmet eylesin” dedi.

 

ÖLEN GENÇLERLE İLGİLİ CEBECİ MUHTARI KONUŞTU

Melisa Fıçıcı ve Ziyatcan Yağcı’nın Kandıra Cebesi sahilinde ölü bulunmasının ardından Cebeci Mahallesi Muhtarı Gürkan Durmuş olayla ilgili konuştu.

Ziyatcan’ın Kandıralı olduğunu ve akrabalarının Cebeci’nin Akçabeyliği Köyünden olduğu bilgisini veren Cebeci Mahallesi Muhtarı Gürkan Durmuş, “Melisa ve Ziyatcan’ı buradaki herkes tanırdı. Kendi hallerinde insanlardı. Ancak buradaki esnaf son günlerde tavırlarının garipleştiğini söylüyor. Özellikle de 7 Temmuz tarihinde yani öldükleri düşünülen gecenin gündüzünde Ziyatcan’ın çok tedirgin olduğunu ve garip davrandığını söylüyorlar. Melis’i soranlara Ziyatcan hep ‘Melis çadırda kitap okuyor. Çadırda uyuyor’ gibi yanıtlar vermiş. Hatta bir tane esnaftan da borç para istemiş. Buradaki vatandaşlar bunlardan bahsediyor. Geçtiğimiz günlerde arkadaşları gelip gitmiş yanlarına” şeklinde konuştu.

 

SON FOTOĞRAF

mee-001.jpg

Melisa Fıçıcı’nın sosyal medya hesabında, ölmeden iki gün önce son olarak bu fotoğrafı paylaştığı, fotoğrafta Melisa’nın hayat dolu olduğu görülüyor. 

 

SOSYAL MEDYA HESABINDAKİ İLGİNÇ PAYLAŞIM

me-002.jpg

 

geeeeeeee.jpg

ca-006.jpg

olay1.jpg

olay2.jpg

09 Temmuz 2015 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

10

adsız - melisayı ziyatcan öldürmedi bence melisayı başkası öldürdü ziya ertesi gün ordan kaçmak için para istedi esnafdan ama bulamadı, melisaya bunu yapan hayvan ziyatcan a o notları yazdırdı ve astı,veya bu çocuk kızın öldürülmesi üzerine kendini astı.Allah ana babalarına sabır versin.

Yanıtla . 0Beğen 09 Temmuz 11:00
09

E - Bu arada merak ediyorum Oğuzhan nasıl öldü bilen var mı ?

Editörün Notu: Olayla ilgili bir sonraki haberde aradığınız detay mevcut okumak için buraya tıklayın

Yanıtla . 0Beğen 09 Temmuz 11:00
08

Elif Y. - Öncelikle ALLAH rahmet eylesin. Çok kötü bi durum. Okudukça içim ürperiyor. Bence büyük ihtimalle intihardır. Çünkü Melisa'nın son günlerde paylaştıkları.. Ama tabi cinayette olabilir. Çünkü intihar etmeleri için bi sebep yok ki ortada. Çok çelişkili. Bi arkadaşı için intihar etmezler bence ikisi birden. Umarım mesele neyse anlaşılır en kısa zamanda. Olan annesine oldu. ALLAH ailelerine sabır versin.

Yanıtla . 0Beğen 09 Temmuz 11:00
07

gamze nur altıntaş - yakın arkadaş dediğin melisin 4 yıllık aevgilisiydi bilmeden yorum yapmayalım lutfen

Yanıtla . 0Beğen 09 Temmuz 11:00
06

emre efe baykut - gamze abla görünce haberde bende çok üzüldüm

Yanıtla . 0Beğen 09 Temmuz 11:00
05

Zehra akıllı - Bence bu cocuklar daha once cinayete kurban giden arkadaslarını oldurmus olabilirler, kız belki ona asıktı, o yastakilerin kafa yapısını genelde cok tas buluyorum, belkı vcdan azabından ıntıhar ettıler, yoksa neden kabrıne gıdemesınler yakın arkadaslarının

Yanıtla . 0Beğen 09 Temmuz 11:00
04

salsana ismimi - Allah Rahmet Eylesin Melisam Ve Ziyam Gitti Sizleri Çok Özlicem Canlarım Benım Onlar Ölmedi Hayla Yanımızda

Yanıtla . 0Beğen 09 Temmuz 11:00
03

Gamze Nur Altıntaş - Adam gibi yorum yapsana sen kendine gel nasıl insanlar tanımıyorum etmiyorsun konuşma boşuna. Ben ziyanın eski kız arkadaşıyim kendinize gelin.. olayida az çok tahmin ediyorum ne b.k yediğini biliyorum demişsin nerden biliyosun yediğimiz içtiğini ayrı gitmedi onlarla. KESK GERI DÖNSENIZ BE... Bana sürekli mesaj atiyodun ya Ziya çıkmaza bile keşke geri gelsene tekrar mesaj atıp rahatsız etsen beni :/

Yanıtla . 0Beğen 09 Temmuz 11:00
02

cihan - alah rahmet eylesin korkunçç olay

Yanıtla . 0Beğen 09 Temmuz 11:00
01

ersin yoldas - Melisa bana göre OĞUZHAN TUNAY ın yanına gitmek istediği icin zoya ile birlikte bunu yaptı bile bile son günlerini doya doya yaşadılar ve sonunda yaptılar kafalarindakini. Ah be mavişim ah :( mekanınız cennet olsun.

MELİSA KOLPAR - ZİYATCAN YAĞCI

Yanıtla . 0Beğen 09 Temmuz 11:00
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR