Prof. Balkır’dan üniversiteye hazırlanan öğrencilere tavsiye En iyi öğrenme şeklinizi belirleyin

İZLİDER’in kariyer günlerine katılan KOÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gönül Balkır, üniversiteye hazırlanan öğrencilere önce en iyi öğrenme şeklin...

BÜYÜT

İZLİDER’in kariyer günlerine katılan KOÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gönül Balkır, üniversiteye hazırlanan öğrencilere önce en iyi öğrenme şeklini belirlemeleri tavsiyesinde bulundu.

Kısa adı İZLİDER olan İzmit Lisesi Mezunları Derneği’nin öğrencilere meslek seçiminde yardımcı olmak amacıyla düzenlediği kariyer günlerine son olarak KOÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gönül Balkır katıldı. İzmit Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen ve İZLİDER Başkanı Emine Öcal ile Okul Müdürü Münir Yiğit’in ev sahipliği yaptığı seminere, öğretmenler ile üniversite hazırlığı yapan 11 ve 12. sınıf öğrencileri katıldı. Okul Müdürü Münir Yiğit’in açılış ve etkinliğin önemini vurguladığı konuşmasından sonra Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gönül Balkır öğrencilerle sohbet etti.

SABREDİN
Konuşmasına 1973 İzmit Lisesi mezunu olduğunu vurgulayarak başlayan Balkır, “İnanılmaz derecede keyifliyim. Mezun olduğum okulun öğrencilerinden bir tanesine bile faydalı olabileceksem ne mutlu bana. Umutsuzluğa asla kapılmayın. Kötü koşulları değiştirmek elinizde. İsterseniz başarırsınız. Kafanız karışık, belirsizlikler içerisindesiniz. Biraz daha dişinizi sıkın. Üniversiteyi kazandıktan sonra gerisi gelecektir” dedi. Balkır daha sonra kendi mesleğiyle ilgili öğrencilere bilgi verdi.

PLONLI ÇALIŞIN
Balkır, “Hukuk bölümünün birçok alandan ayrıcalıklı yönleri var. Hakim, savcı, avukat, noter olabilirsiniz. Birçok öğrenme şekilleri vardır. İşiterek, dokunarak, görerek, okuyarak gibi. Öncelikle en iyi öğrenme şeklinizi belirleyip, planlı ve programlı çalışmalısınız” diye konuştu. Dünyanın birçok ülkesine gittiğini belirten Balkır, “Özellikle Mısır’ı gördükten sonra bir kişinin bir toplumu nasıl 200 yıl ileriye götürebildiğini daha iyi anladım ve Atatürk aşığı bir insan oldum” diye konuştu. Soru cevap şeklinde devam eden seminer sonrası İZLİDER Başkanı Emine Öcal tarafından Prof. Dr. Gönül Balkır’a teşekkür plaketi takdim edildi.

15 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR