Kimliğinde vatandaşlık numarası olmayanlara uyarı

Kocaeli'nde nüfus cüzdanında kimlik numarası olmayan 13 bin 994 kişi bulunduğu, bu kişilerin nüfus cüzdanlarını değiştirmeleri gerektiği bildirildi.Ko...

BÜYÜT

Kocaeli'nde nüfus cüzdanında kimlik numarası olmayan 13 bin 994 kişi bulunduğu, bu kişilerin nüfus cüzdanlarını değiştirmeleri gerektiği bildirildi.

Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, nüfus cüzdanlarının kişinin Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olduğunu ispatlaması yanında, kişinin kimliği ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasına ilişkin bilgilerini ihtiva eden temel bir belge olduğu bildirildi.

Nüfus cüzdanlarının bu niteliği sebebiyle bütün resmi ve özel işlemlerde esas alındığı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

''İl genelinde, 18.04.2011 tarihi itibariyle nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası olmayan toplam 13.994 kişi bulunmaktadır.

Yüksek Seçim Kurulu kararına göre 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinde oy kullanmak için T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı veya yine T.C. kimlik numarası bulunan soğuk damgalı kimlik kartı, evlenme cüzdanı gibi belgeler olması zorunluluğu olduğundan nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası olmayanların cüzdanlarını değiştirmeleri gerekmektedir.

12 Haziran 2011 tarihi sonuna kadar İlçe Nüfus Müdürlükleri hafta sonu tatilleri dahil vatandaşa hizmet vermektedir. Ayrıca gerektiğinde hafta içinde fazla mesai yapılmaktadır.''

21 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR